Активність громад зростає
30.03.16

Громади Чечельницького району  взяли активну участь у 13 обласному конкурсі розвитку територіальних громад. За допомогою Чечельницького ресурсного центру розвитку громад із 17 місцевих  рад проектні заявки на участь у конкурсі подали районна рада, селищна рада та 8 сільських рад.
Загалом громадами району подано 19 проектів, мета яких - застосування енергозберігаючих технологій у закладах освіти, соціальної сфери, здійснення благоустрою у населених пунктах та проведення Міжнародного молодіжного екологічного форуму, що сприятиме розвитку зеленого туризму в районі. Для порівняння: в минулому році на 12-й обласний конкурс розвитку територіальних громад було подано 5 проектів, 4 з яких визнано переможцями.
Найактивнішими учасниками є Чечельницька районна рада, Ката-шинська, Ольгопільська, Рогізківська сільські ради, які підготували на участь у конкурсі по 3 проекти та Біло-камінська сільська рада з 2 проектами.
Чечельницька районна рада подала на участь у конкурсі 3 проекти:
1.    "Міжнародний молодіжний форум - запорука єднання, миру і збереження довкілля" (проведення 5-го Міжнародного молодіжного еко-логічного форуму спільно з НПП "Кармелюкове Поділля").
2.    "Теплий будинок дитячих мрій" (РБДТ - утеплення фасаду).
3.    "Обдарованим дітям - комфорт для навчання" (встановлення котла в музичній школі).
Ольгопільська сільська рада представила такі проекти:
1.    "Здорові діти - міцна держава" (облаштування стадіону).
2.    «Майбутнє дітей в інформа-ційних технологіях» (комп'ютеризація школи).
3.    "Тепло і затишок юннатівській родині" (утеплення приміщення - стелі).
Каташинська сільська рада подала на участь у конкурсі 3 проекти:
1.    "Збережемо тепло - збережемо здоров'я дитини, подбаємо про покоління" (Жабокрицька школа - заміна вікон).
2.    "Для учнів всіх у нашій школі - тепла і затишку доволі" (Каташинська школа - заміна вікон).
3.    "Встановлення дитячих майдан-чиків в селі Жабокричка Чечельниць-кого району".
Рогізківська сільська рада роз-робила такі проекти:
1.    "Сільській культурі - комфортні умови" (ремонт Будинку культури).
2.    "Тепло і затишок у рідну школу" (заміна вікон).
3.    "Ігровий спортивний майданчик - шлях до здорового розвитку дітей".
Білокамінська сільська рада надала проекти:
1.    "Нове обличчя рідної школи" (заміна вікон).
2.    "Оберіг традицій нашого укра-їнського народу" (ремонт  Будинку культури).
Хочеться відмітити цю сільську громаду, адже вона вперше бере участь у конкурсі і змогла підготувати 2 проекти.
Берізецька сільська рада подала проект «Теплий «Колобок» по заміні вікон в ДНЗ.
Вербська сільська рада підготовила проект "Енерго-збереження - крок в майбутнє" (утеплення садочку).
Ці дві громади постійно беруть участь у різноманітних конкурсах і є неодноразовими переможцями.
Бондурівська сільська рада теж початківець. Було підготовлено проект "Шкільній їдальні - сучасні умови" (заміна вікон, дверей, ремонт підлоги в шкільній їдальні).
Червоногребельська сільська рада розробила проект  "Теплі класи - запорука ефективного навчання"  по заміні вікон в школі.
У Чечельницькій селищній раді нагальною проблемою є облаштування сміттєзвалища, тому громада працювала над проектом "Обладнане сміттєзвалище - як гарант екологічної безпеки мешканців селища".
Ще жодного року громадами району не було розроблено такої кількості проектів розвитку територіальних громад. Хочеться подякувати ресурсно-інформаційному центру розвитку громад "Громади Вінниччини", а особливо Юлії Кулаковій, яка закріплена за нашим районом, в допомозі громадам району по написанню грантових заявок.
Лише спільними зусиллями можна вирішувати питання створення належних умов життєдіяльності наших жителів, адже громада - то велика сила. Залишається дочекатися допущення всіх підготовлених заявок до участі в 13 обласному конкурсі розвитку територіальних громад та підсумків конкурсної комісії.
Бажаємо успіхів всім нашим громадам! Нових перемог!