Актуально:обговорення створення госпітальних округів
27.01.17

26 січня під головуванням першого заступника голови обласної Ради Людмили Щербаківської, за ініціативи депутатів обласної Ради, представників місцевого самоврядування районів та міст області відбулась зустріч із заступником голови – директором Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігорем Івасюком та  директором Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмилою Грабович щодо формування госпітальних округів. Від Чечельницького району взяли участь у зустрічі голова районної ради Сергій П’яніщук та перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Савчук.

До обласної Ради надійшла низка офіційних листів, рішень сесій та звернень від депутатських корпусів різних рівнів рад. Людмила Щербаківська розпочала розширену зустріч та повідомила присутніх, що згідно з нормативними документами, до складу госпітального округу повинна входити одна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування першого або другого рівня.

Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування першого рівня має обслуговувати до 120 тис осіб, другого рівня – не менше 200 тис осіб. Межі та склад госпітальних округів повинні визначатись таким чином, щоб жителі, які в них проживають, мали доступ до вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у межах свого госпітального округу.

Впорядкування округів буде відбуватись за двома принципами: має бути забезпечена доступність громадянина до якісної допомоги. Заклади, де надається така допомога, повинні мати належне навантаження, аби підтримувати  кваліфікацію медичних фахівців.

Людмила Грабович презентувала основні етапи здійснення медичної реформи протягом 2016-2020 років. Під час обговорення виступили депутати обласної Ради Дмитро Копера, Вадим Соляник, Жанна Дмитренко, Тетяна Редько, Людмила Головашич, Владислав Рой, Геннадій Мазур, Ладижинський міський голова Валерій Коломєйцев, громадські активісти Таїса Гайда та Анатолій Банах.

Підсумком відкритої зустрічі стало створення робочої групи у складі постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення обласної Ради, трьох представників Департаменту охорони здоров’я ОДА, по одному представнику від фракцій в обласній Раді, присутніх на зібранні голів районних, міських обласного та районного значення рад.

Крім того, депутати обласної Ради ініціюють збір підписів для скликання позачергової сесії щодо розгляду питання формування госпітальних округів та прийняття відповідного рішення з подальшим направленням його до Міністерства охорони здоров’я і Кабінету Міністрів України.

Слід зазначити, що госпітальні округи, утворені в інших областях  виглядають наступним чином: м. Київ - 1 округ, Київська обл. – 4 округи, Кіровоградська обл. – 4 округи, Миколаївська обл. – 4 округи, Полтавська – 4 округи, Вінницька – 3 округи Дніпропетровська – 5 округів Житомирська – 4 округи, Запорізька – 5 округів, Одеська – 5 округів, Рівненська – 3 округи, Хмельницька – 3 округи, Черкаська – 4 округи.