Арсеній Яценюк: Основою КОРДу мають стати добровольці, які прийшли

Арсеній Яценюк: Основою КОРДу мають стати добровольці, які прийшли до складу МВС

Добровольці, які прийшли до складу Міністерства внутрішніх справ, є основою, на якій повинен бути сформований Корпус оперативно-раптової дії і підрозділи спеціального призначення Національної гвардії України, - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 20 жовтня, на засіданні колегії МВС України щодо підготовки органів внутрішніх справ до забезпечення правопорядку під час проведення місцевих виборів.
Глава Уряду зазначив, що нова Національна поліція – це нове обличчя української правоохоронної системи і «нове відношення працівників правоохоронних структур до громадян України».
Він нагадав, що нова поліція вже почала роботу в низці міст. Ще у багатьох містах триває набір до лав поліції: «Ми повинні продовжувати цей процес. Він повинен дійти до кожного міста, села і селища. В тому числі й через формування посад місцевих інспекторів, які повинні представляти Національну поліцію у віддалених куточках країни і захищати громадян України в службі на благо українського народу».
Прем’єр-міністр наголосив на необхідності продовження реформування Національної гвардії і формування Корпусу оперативно-раптової дії. Створення КОРДу та продовження реформування Нацгвардії «повинно в першу чергу базуватися на сильних людях, які у нас є», - сказав Глава Уряду.
Арсеній Яценюк звернувся до керівництва батальйонів спеціального призначення: «Добровольці, які прийшли до складу Міністерства внутрішніх справ, є також тією основою, на підставі якої повинен бути сформований Корпус оперативно-раптової дії і відповідні підрозділи спеціального призначення в Національній гвардії України».
«Ви воювали, ваш досвід потрібен країні і кожен із вас необхідний українському народу», - сказав він.
«Хто бажає служити в Національній поліції і пройде тести, - для кожного буде місце», - підкреслив він, зазначивши, що це стосується як представників батальйонів спеціального призначення МВС, так і нинішніх працівників міліції: «Але основне – це розуміти, що нова українська поліція працює за зовсім іншими стандартами, має зовсім інше відношення до громадян країни і іншу відповідальність перед країною».
«Громадяни вірять новій поліції. І ця довіра дуже дорого коштує. Її треба не просто зберігати, а підкріплювати щоденною тяжкою працею», - сказав Арсеній Яценюк.