Арсеній Яценюк взяв участь у радіомарафоні

 

Арсеній Яценюк взяв участь у радіомарафоні "Шевченко мобілізує"

У понеділок, 9 березня, у 201-у річницю від дня народження Тараса Шевченка, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк взяв участь у радіомарафоні «Шевченко мобілізує».
На початку виступу Глава Уряду підкреслив, що слово Великого Кобзаря потрібне всій країні, «щоби вибороти нашу незалежність і наше майбутнє»: «Наша віра і наша впевненість у тому, що ми переможемо, є запорукою європейського майбутнього для української держави, яка зіткнулася з російською військовою агресією, зіткнулася з війною, але бореться і перемагає».
Арсеній Яценюк прочитав уривок із поеми Кобзаря «Кавказ». За його словами, коли він обирав вірша, розмірковував, які були б найкращі слова, щоб звернутися до країни. Арсеній Яценюк розповів, що пригадав, як цю поему читав Сергій Нігоян, «який разом із нами на Майдані боровся за нашу свободу і нашу волю».
Він зазначив, що Кавказ «також завжди боровся проти темної імперії за свою свободу».
За словами Глави Уряду, слова цієї поеми «надихають і дають впевненість у нашій праведній боротьбі». Він зачитав уривок, який завершується словами: 
«Борітеся — поборете,
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!»
Арсеній Яценюк висловив вдячність Віце-прем'єр-міністру - Міністру культури України В'ячеславу Кириленку за започаткування редіомарафону «Шевченко мобілізує»: «У такі часи для України потрібне сильне слово. А сильне слово є в Шевченка».
Під час радіо марафону «Шевченко мобілізує» твори Кобзаря читають урядовці, політики, діячі науки, культури, військовослужбовці, волонтери, представники громадськості. Марафон триває із 6:00 години ранку на каналі «Культура» Національної радіокомпанії України з включеннями на Першому національному телеканалі та Першому каналі Українського радіо.
У цей день Арсеній Яценюк і члени Уряду України також поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку біля Київського національного університету.