Арсеній Яценюк звернувся до Парламенту ухвалити закон про держслужбу

 

Арсеній Яценюк звернувся до Парламенту ухвалити закон про держслужбу і передбачити створення фонду для збільшення зарплат держслужбовців

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до Парламенту на сьогоднішньому засіданні ухвалити урядовий законопроект про держслужбу і підтримати поправку щодо формування фонду для збільшення заробітних плат для державних службовців із коштів ЄС та інших міжнародних донорів. Про це він сказав у Парламенті у четвер, 26 листопада.
Арсеній Яценюк зазначив, що Уряд вніс до Парламенту проект закону про державну службу: «Парламент дуже активно працював над цим законом».
«Ми вважаємо, що цей закон повинен бути проголосований сьогодні і вступити в дію якомога швидше», - підкреслив він.
Згідно з урядовим проектом закону, підкреслив Арсеній Яценюк, державна служба в Україні повинна бути деполітизована: «Вона має стати ефективною, незалежною і інтелектуально розвинутою».
Він підкреслив, що однією з основних проблем корупції в державній службі сьогодні є надзвичайно низький рівень заробітних плат: «Ті люди, які мають знання, не йдуть в державну службу, тому що вони на 3 тисячі гривень не можуть працювати. Або працюють на 3 тисячі гривень, але тисячі доларів будуть брати хабарами».
«Окрім скорочення кількості державних службовців, яке було в минулому році 20%, і в цьому - 20%, нам треба набирати нових і ефективних», - зазначив він.
Глава Уряду звернувся до фракцій коаліції і Голови Парламенту при розгляді законопроекту підтримати поправку щодо формування фонду для збільшення заробітних плат для державних службовців. Арсеній Яценюк запропонував передбачити в законі норму, що на перехідний період, протягом 2016 і 2017 року, в Україні формується фонд для збільшення заробітних плат для державних службовців України: «Джерелами надходження цього фонду є кошти Європейського Союзу і інших міжнародних донорів. Фонд формується виключно на прозорій основі. І порядок підвищення заробітних плат для окремих категорій державних службовців, які будуть отримувати такі підвищені зарплати з цього фонду, буде визначатися Урядом».
Арсеній Яценюк повідомив, що зараз тривають переговори з Європейським Союзом щодо надання Україні окремої програми фінансування підвищення заробітних плат для державних службовців саме під програму реформи державної служби.
Глава Уряду повідомив, що це питання буде, зокрема, підніматися на засіданні Ради асоціації Україна-ЄС 7 грудня в Брюсселі «щоб європейські партнери нам фінансово допомогли для підвищення зарплат і рівня соціальної захищеності державних службовців».