Без активності простого селянина українське село не стане заможним

Під час наради з керівниками райдержадміністрацій та очільниками департаментів і служб регіону голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник акцентував увагу на необхідності активізації діяльності щодо розвитку сільськогосподарських кооперативів на території Вінниччини.

«Сьогодні ми, як ніколи, розуміємо, що без активності простого селянина наше село не стане заможним. Вертикально інтегровані структури – це дуже добре, але селянин, з тими фінансовими труднощами, які є нині в українському селі, повинен вміти давати собі раду. На моє глибоке переконання, зробити це можна лише шляхом розвитку кооперації», - зазначив очільник Вінниччини Анатолій Олійник. А зважаючи на те, що з 2020 року має вступити в дію заборона на реалізацію молока з приватного сектору, це питання набуває ще більшої актуальності.

Керівник області підкреслив, що вже сьогодні ПРООН/ЄС виділяє для Вінниччини кошти на створення 4 кооперативів: по заготівлі та переробці м’яса у Крижопільському та Жмеринському районах, з переробки молока у Томашпільському районі, а також кооперативу, що займатиметься сушінням фруктів, на Тиврівщині. 

Для наочної демонстрації можливостей кооперативу у вирішенні питань молокозаготівлі, переробки та подальшої реалізації продукції, учасникам наради було запропоновано переглянути сюжет про діяльність кооперативного підприємства «Молочний край» села Панка Сторожинецького району Чернівецької області.