Безпека на воді під час купання!
06.07.16

 

 Сектор цивільного захисту Чечельницької райдержадміністрації радить бути обережними під час купання на водних об’єктах.

       З початку 2016 року, станом на 29 червня 2016 року на водних  об’єктах Вінницької області загинули 32 особи, з них 2 дитини.
       Найбільше нещасних випадків трапилося у районах:
 - Калинівському і Тульчинському по 4 особи, з них 1 дитина;
 - Гайсинському, Тиврівському, Тростянецькому по 3 особи;
 - Вінницькому, Літинському, Теплицькому, Хмельницькому по 2 особи;
     На території Чечельницького району таких нещасних випадків не зафіксовано.
     Всі нещасні випадки, що трапились в області,  були пов’язані з порушенням загиблими  громадянами правил поведінки на воді; недоглядом батьків і дорослих за дітьми, купанням у нетверезому стані та в необладнаних для цього місцях, невиконання організаційних та практичних заходів з упорядкування місць масового відпочинку населення місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування керівниками підприємств, установ та організацій, власниками водних об’єктів, недостатній рівень проведення інформаційно-профілактичної роботи органами місцевого самоврядування серед населення, особливо серед дітей.
       Усім відомо, що вода – чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією.
   Як уникнути трагедії на воді?
     Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання,  навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.
    Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.
Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води зі швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах.Уводу слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою.Купатися краще там, де є рятувальні служби.Особливо слідкуйте за дітьми.Їхня поведінка у воді не передбачувана.До плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів.Утримуйтеся від далеких запливів.
       На морітреба завжди зважати на хвилі, які можуть перевернути людину при вході у воду. Не намагайтеся плисти проти хвилі. Варто бути обережними біля водорізів. Не пірнайте з них, бо можна впасти – вони дуже слизькі від водоростей. Не запливайте за буйки! Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку.
      Основною причиною загибелі людей на воді є страх.У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, і з самовпевненістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.
     Дотримання  правил  поведінки  на  водних  об'єктах допоможе  зберегти ваше   життя  і  здоров'я!