Більш,ніж півмільйона гривень зекономили через систему "ProZorro"
29.10.18

На виконання доручення голови Вінницької обласної державної адміністрації Валерія Коровія в районі  запроваджено систему електронних закупівель Рrozorro, через яку проводяться державні закупівлі  розпорядників коштів місцевих бюджетів. Станом на 01.10.2018 року зареєстровано на сайті державних закупівель на суму 8239,6 тис. грн, з них закуплено на суму  7652,2 тис грн. Економія коштів по  закупівлям становить 587,4 тис. грн.

Перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Савчук зазначив, що Система ProZorro створена з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців. "Ми маємо якнайширше використовувати можливість здешевити систему закупівель та здійснювати придбання всіх товарів і послуг, дійсно, прозоро. Бюджетні кошти мають використовуватись ефективно і економно", - підкреслив Віталій Володимирович, коментуючи стан проведення електронних закупівель в районі. 

Нагадаємо, що система публічних електронних закупівель Prozorro виникла під час здійснення Реформи державних закупівель. Офіційний слоган реформи: «Всі бачать все».

Метою впровадження Реформи було викорінення та системне запобігання корупції, підвищення прозорості процесу здійснення закупівель, перехід на електронний товарооборот, уникнення  дискримінації заявок учасників, широке залучення громадськості, запровадження електронного аукціону, який передбачає автоматичну оцінку поданих пропозицій.

Суть реформи полягає в максимальній прозорості та доступності процесу закупівель, взаємодії влади, бізнесу та громадськості. Так, після закінчення тендеру, в електронній системі можна побачити всю інформацію стосовно поданих пропозицій учасників, рішень тендерної комісії замовника, всі кваліфікаційні документи, оприлюднений договір та інші документи. Ця інформація знаходиться у відкритому доступі завдяки модулю аналітики та може бути використана для моніторингу процесу закупівель.