Будьте обережні, розпалюючи багаття!
26.07.16

 
Будьте обережні, розпалюючи багаття!
 
В спекотну літню пору коли надворі стоїть посушлива погода пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом.В цей період  трава швидко висихає і легко загорається від сірника чи  цигарки.   Дуже часто вогонь виходить зпід контролю людини та швидко поширюється, особливо у вітряні дні. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто.
          При спалюванні трави на присадибних ділянках, пасовищахабо стерні на фермерських полях завжди існує загроза перекидання вогню на лісові насадження. Саме із спалювання стерні та соломи на полях починається більшість пожеж у природних екосистемах. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загорання житлових будинків.
          Минулими роками внаслідок необережного поводження з вогнем на території району виникали загоряння сухої трави на пасовищах, відкритих територіях, стерні, що створювали загрозу лісовим насадженням в зв’язку з тим, що поля не були оборані. Також були факти загорання сільськогосподарської техніки, щор призводили до значних матеріальних збитків. За останні два тижні в житловому секторі с.  Бондурівка сталися дві масштабні пожежі із значними  матеріальними збитками якими було знищено два житлових будинки. 
  В зв’язку з тим що надворі тривалий час спостерігається жарка посушлива погода на території Вінницької та суміжних областей оголошено 5 клас пожежної небезпеки. Чечельницький районний сектор нагадує про те, що на законодавчому рівні ЗАБОРОНЕНО спалювання сухої трави, стерні та пожнивних залишків.  
   Перебуваючи на відпочинку за містом, пораючись на городах, присадибних ділянках, прибираючи на прилеглих територіях установ, підприємств та організацій, завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Не кидайте непогашені сірники або цигарки. Перш ніж розпалити багаття, розчистіть місце під нього від сухої трави у радіусі одного метра. Не залишайте непогашеного вогнища - залийте його водою. Не відходьте від нього доти, доки йде дим або пара. Якщо ви помітили пожежу, що починається, спробуйте загасити її підручними засобами. Іноді досить просто затоптати полум’я. Якщо пожежа набрала сили і ви не можете ліквідувати її самотужки, терміново зателефонуйте в оперативно-рятувальну службу за номером “101”. Будемо відповідальними за збереження довкілля. Спільними зусиллями збережімо природу!