Чи є робота для сільських жителів?
17.11.20

«Проблема зайнятості селян є актуальною для більшості регіонів України. Найголовніша проблема – це сезонний характер сільськогосподарського виробництва та неможливість, чи просто невигода, роботодавцям утримувати працівників на протязі усього календарного року. До того ж інтенсивна механізація та автоматизація процесів призводить до скорочення потреби в ручній праці та робочій силі», - розповідає директор Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська.

Цікавим є факт, що в літні місяці навантаження на одне робоче місце в сільській місцевості є значно нижчим, ніж у зимовий період. Для порівняння: на кінець грудня 2018 р. – 115 осіб, на кінець травня 2019 – 4 особи, на кінець грудня 2019 - 137 осіб, на кінець травня 2020 року – 7 осіб.

Протягом січня-жовтня 2020 року вакансії сільського господарства становлять 30,8% від усієї чисельності вакансій, які подають роботодавці до центрів зайнятості області.

Найбільш затребувані працівники за професіями:  робітник фермерського господарства, робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, птахівник, садівник, оператор машинного доїння.

Довідково: Протягом 10 місяців 2020 року послугами служби зайнятості скористались більше 30,0 тис. безробітних громадян, які проживають у сільській місцевості Вінницької області (це 55,1% від усієї чисельності зареєстрованих безробітних), з них 11,1 тис. були працевлаштовані.

Станом на 1 листопада 2020 року статус безробітного мали 49,9% (8823 особи)  мешканці села.

Відділ інформаційної роботи Вінницького ОЦЗ, 55-17-88