Чорні дні Голокосту...
29.01.18

26 січня з нагоди вшанування пам’яті жертв Голокосту у читальному залі Чечельницької районної бібліотеки для її відвідувачів та користувачів до Дня вшанування жертв Голокосту працівниками бібліотеки було проведено годину спілкування «Ті чорні дні забути не можливо...». Зі вступним словом виступила бібліотекар Мулько Надія, яка розповіла усім присутнім коротку історію переслідування та масового знищення євреїв і циган у Німеччині під час Другої світової війни. Голокост - це цілеспрямоване масове винищення нацистами в 1933 -1945 роках єврейського народу, слов'ян, ромів, фізично і розумово нездорових людей. За цей період націонал-соціалістами було жорстоко вбито близько 6 мільйонів євреїв – більше половини всієї нації, велика частина з яких загинула під час Другої світової війни в ході операції "Остаточне вирішення єврейського питання". Голокост відомий нам не тільки своїми величезними масштабами, а й антигуманними, звірячими методами винищення ні в чому не винних людей, про те, що у створених нацистами "таборах смерті" людей примушували до нестерпної рабської праці, ставили над ними жорстокі медичні експерименти і масово вбивали в газових камерах, не шкодуючи жінок, стариків і малолітніх дітей. Голокост — ця страшна, жахлива етнічна чистка, винищення окремого народу – стала генетичною пам’яттю нації.
Також в приміщені районної державної адміністрації бібліотекарями було оформлено книжкову виставку – реквієм «Ті чорні дні забути не можливо».