Делегація з Вінниччини взяла участь у Форумі партнерів Швейцарсько

 

Делегація з Вінниччини взяла участь у Форумі партнерів Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO
10-11 грудня 2014 року у м. Києві делегація з Вінницької області взяла участь у Форумі партнерів Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Масштаб перетворень в країні вимагає нового підходу до врядування. Проект DESPRO відкриває своїм партнерам з асоціацій органів місцевого самоврядування нові можливості долучитися до найбільш інноваційних методів навчання та роботи. Зокрема, проект надає широку підтримку в створенні он-лайн платформ для обміну знаннями та досвідом у різних сферах. Завдяки DESPRO розроблено та реалізовано низку електронних курсів для практиків місцевого самоврядування та слухачів магістратур за спеціальностями «Публічне адміністрування» та «Державна служба».
За підтримки проекту вже чотири роки працює електронна платформа “Спільнота практик: Інновації та кращі практики в місцевому самоврядуванні”, яка об’єднує більше 3 тисяч учасників зі всієї України.
Публічна дискусія сприяє залученню різних верств громадян до реалізації реформи.
Проект DESPRO сприяє підготовці до реформи представників громад, покращуючи інфраструктуру сіл, селищ та малих міст.
Реалізація проектів децентралізованого надання послуг з водопостачання, поводження з побутовими відходами та водовідведення сприяє соціальній мобілізації громадян, готує їх до участі в прийнятті рішень, у покращенні якості життя громади, формує активну громадянську позицію.
З 2007 року проект DESPRO сприяв реалізації 104 проектів в сфері сільського водопостачання в партнерських регіонах. Загальна вартість співфінансованих проектів склала 56,6 млн грн, з яких внесок громад склав 23,3 млн грн, місцевих бюджетів – 15,5 млн грн, DESPRO –17,8. Якісні комунальні послуги отримали більше ніж 94 тис. осіб.
Головною перевагою співпраці з DESPRO для громад стало не стільки співфінансування проектів, скільки методологічна, юридична та інформаційна підтримка. За сприяння проекту сільськими активістами були започатковані організації на базі громади, що уможливило реалізацію різних проектів як в рамках співпраці з DESPRO, так і поза ними.
Проект DESPRO також сприяє реалізації двох пілотних проектів із поводження з побутовими відходами у Вінницькій та Сумській областях. Розпочинаються проекти з водовідведення в селах та малих містах.
На базі проекту працює робоча група, яка об’єднала найкращих медіа-експертів з державних органів влади, бізнес-сектору, донорських організацій та наукових інституцій. Базуючись на результатах досліджень громадської думки, ця робоча група в тісному співробітництві з Мінрегіоном реалізує національну інформаційно-просвітницьку кампанію. Мета цієї кампанії – громадська підтримка реформ. Зокрема, DESPRO взяв на себе створення інформаційного контенту, випуск навчальних матеріалів та публікацій з децентралізації для різних цільових аудиторій, розповсюдження інформації в соціальних мережах та дискусійних майданчиках Інтернет.

Проект DESPRO продовжує активну співпрацю з Вінницьким регіоном. Найбільшим досягненням під час реалізації проектів є не лише відновлення водопроводів та реконструкція водопровідних мереж, а й те, що побудована ціла система, за якою територіальна громада несе повну відповідальність за обслуговування водопровідних мереж, формування тарифів на воду та ремонті роботи.

За весь період співпраці Вінницької області з Швейцарсько-Українським проектом DESPRO було визнано переможцями 41 проект, на які з Проекту виділено кошти в сумі близько 7 млн. грн. 

Вже в жовтні 2014 році відбулось урочисте відкриття водогону в с.Красносілка Бершадського району і до квітня 2015 року планується завершити будівництво водогонів в с.Павлівка Погребищенського району, с.ГущинціКалинівського району, с.Носівці Гайсинського району, с.Яришівка Тиврівського району, с.Росоша Липовецького району. 

Протягом 2015 року DESPRO гарантує співфінансування проектів сільських громад загальною кількістю 7 проектів на загальну суму до 2,3 млн. гривень (до 370 тисяч гривень на один проект), до кінця року буде додатково відібрано ще 3-4 територіальні громади.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА