До 25-тої річниці всеукраїнського Референдуму
01.12.16

1 грудня 1991 р. в Україні в один день з першими виборами президента України відбувся всеукраїнський референдум.

У день проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року було також оголошено про проведення всеукраїнського референдуму, який мав би підтвердити добру волю всіх громадян країни про створення нової держави.

На питання «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» ствердно відповіли 28 млн 804 тис. українців або 90,32 % з тих, хто взяв участь у голосуванні.

Результати референдуму дозволили Україні затвердитися на міжнародній арені як повноправному суб’єкту міждержавних відносин. До 1 грудня 1991 року незалежну Україну де-юре не визнала жодна держава. А лише протягом грудня того ж року наша країна була визнана понад 40 державами світу.

З метою відзначення 25-річчя проведення всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року у районній бібліотеці організовано книжково-ілюстративну виставку «Так народжувалась держава: всеукраїнський референдум 1991 року». Виставка діятиме впродовж тижня.