Триває формування опорних шкіл у Чечельницькому районі
13.07.20

Відділом освіти здійснюється системний аналіз демографічної ситуації з прогнозуванням дитячого контингенту, наявної мережі закладів освіти, їх кадрового та фінансового забезпечення.

Рішенням 18 сесії Чечельницької районної ради 7 скликання від 16 лютого 2018 року № 353 «Про затвердження умов проведення конкурсу на визначення опорного навчального закладу» затверджені умови проведення конкурсу на визначення опорного закладу загальної середньої освіти.

У результаті проведеного конкурсу опорними визначено КЗ «Чечельницька СЗШ І-ІІІ ст. №1» та КЗ «Ольгопільська СЗШ І-ІІІ ст.».

         Відповідно до  рішення 28 сесії Чечельницької районної ради   7 скликання  від 07.02.2020  року № 595 «Про План розвитку мережі закладів загальної середньої освіти Чечельницького району на 2020-2024 роки»  у 2021 році планується:

         - створення опорної школи на базі КЗ «Чечельницька СЗШ   І-ІІІ ст. №1»  з двома філіями  І ступеня  в селах Білий Камінь та  Тартак.

         - створення опорної школи на базі КЗ «Ольгопільська СЗШ   І-ІІІ ст.»  з двома філіями  І-ІІ ступенів  в селах Демівка та  Стратіївка.

            Питання формування оптимальної мережі закладів освіти району, створення опорних шкіл та їх філій постійно перебуває в полі уваги  відділу освіти, депутатів районної ради, громадськості.

         Неодноразово  проходили  слухання із даного питання за участю депутатів районної ради, сільських голів.

         28 січня 2020 року відбулося   засідання громадської ради при райдержадміністрації,  на якому відділом освіти було надано інформацію щодо  створення у районі опорних шкіл. 

         У 2019-2020 н.р. в КЗ «Чечельницька СЗШ   І-ІІІ ст. №1» навчалося 389 учнів.  Планується підвезення 25 учнів  5-9 класів із села Білий Камінь та 30 учнів  5-9 класів із села Тартак.

         Проектна потужність КЗ «Чечельницька СЗШ  І-ІІІ ст. №1» –  660 учнівських місць. Загальна площа приміщень 5662 м².

         Здійснено  ремонтні роботи:

         - утеплення фасаду школи;

         - реконструкція  третини  приміщення школи, яке не експлуатувалось упродовж 13 років;

- реконструкція котельні із встановленням двох енергоекономних котлів    ГЕФЕСТ-профі  на твердому паливі     потужністю 350  КВт;

- капітальний ремонт  опалювальної системи;

- капітальний ремонт  спортивної зали;

- ремонт актової зали;   

- замін 187 вікон та 25 дверей  на енергозберігаючі;

Здійснено підключення до мережі  Інтернет. 

Придбано комп’ютерні класи  4+1 та 10+1 у два кабінети інформатики, мультимедійні комплекси для кабінетів фізики та англійської мови. 

          Наявна  гімнастична зала для учнів 1-4-х класів.

         У 2020 році передбачено придбання 1 шкільного автобуса для КЗ «Чечельницька СЗШ  І-ІІІ ст. №1» відповідно до розпорядження КМУ від 27.11.2019 №1106-р. Чечельницькою  районною  радою  надіслано Вінницькій обласній Раді  угоду про передачу субвенції  з районного бюджету до обласного бюджету сумою 820,0 тис.грн.  для співфінансування  придбання  шкільного автобуса.   Передача субвенції буде здійснена у серпні 2020 року.

          Необхідно:

  • здійснити реконструкцію шкільної їдальні (орієнтовна вартість робіт 900,0 тис. грн.);
  • придбати інтерактивні комплекси з програмовим забезпеченням для кабінетів математики та хімії. біології (орієнтовна вартість 300  тис. грн.);
  • обладнати шкільні майстерні (орієнтовна вартість 800  тис. грн.);
  • придбати 1 шкільний автобус (орієнтовна вартість 1800,0 тис. грн.).

         У 2019-2020 н.р. в КЗ «Ольгопільська СЗШ   І-ІІІ ст.» навчалося 300 учнів. Планується підвезення 8 учнів  10-11 класів із села Демівка та 7 учнів 10-11 класів із села Стратіївка.

         Проектна потужність КЗ «Ольгопільська СЗШ  І-ІІІ ст.» –  400 учнівських місць. Загальна площа приміщень 3242 м².

         Здійснено  ремонтні роботи:

- реконструкція котельні із встановленням двох енергоекономних котлів    ГЕФЕСТ-профі  на твердому паливі     потужністю 300  КВт;

-  ремонт  опалювальної системи;

Здійснено підключення до мережі  Інтернет. 

Придбано комп’ютерні класи у кабінет інформатики, мультимедійні комплекси для класів НУШ. 

Наявні 3 шкільних автобуси (1 – в КЗ «Ольгопільська СЗШ  І-ІІІ ст.», 1 – в КЗ «Демівська СЗШ  І-ІІІ ст.», 1 – в КЗ «Стратіївський НВК  І-ІІІ ст.»).           

Необхідно:

  • здійснити реконструкцію шкільної їдальні (орієнтовна вартість робіт 1000,0 тис. грн.);
  • придбати інтерактивні комплекси з програмовим забезпеченням для кабінетів математики та хімії. біології (орієнтовна вартість 300  тис. грн.);
  • обладнати шкільні майстерні (орієнтовна вартість 800  тис. грн.).

Створення філій опорних закладів буде забезпечено після утворення територіальних громад.

«Питання оптимізації мережі закладів освіти виноситься на обговорення педагогічною, батьківською громадськістю; розглянуто на нарадах при голові райдержадміністрації і районної ради,  з керівниками закладів освіти, на нарадах із селищним та сільськими головами, на засіданні громадської ради при РДА», - зазначила керівниця відділу освіти Галина Деменчук.

123