Голова Верховної Ради України В.Гройсман і Спікер Едускунти (Парламенту)

Голова Верховної Ради України В.Гройсман і Спікер Едускунти (Парламенту) Фінляндії М.Лохела під час зустрічі у середу у Гельсінкі обговорили широке коло питань двосторонньої співпраці і співробітництва у міжнародних парламентських організаціях

Голова Верховної Ради України В.Гройсман і Спікер Едускунти (Парламенту) Фінляндії М.Лохела під час зустрічі у середу у Гельсінкі обговорили широке коло питань двосторонньої співпраці і співробітництва у міжнародних парламентських організаціях.

Під час зустрічі йшлося про перебіг внутрішніх реформ в Україні, ситуацію на сході нашої держави та щодо поєднання зусиль парламентських делегацій у міжнародних парламентських форумах.
«Ми з сумом спостерігаємо за тим, що відбувається на Сході України, прагнемо якнайшвидшого врегулювання конфлікту, - сказала пані Спікер. – Ви маєте нашу повну підтримку щодо територіальної цілісності і незалежності України».
Сторони були одностайні у питанні щодо необхідності виконання Мінських угод усіма сторонами. В.Гройсман подякував Фінляндії за підтримку України у ці надзвичайно важкі часи, зазначивши, що на Сході України відбувається «контрольована ескалація конфлікту з боку Російської Федерації». «Україна віддана виконанню Мінських угод, і треба, щоб усі сторони виконували свої зобов’язання у рамках Мінського процесу», - наголосив керівник українського Парламенту.

«Без конструктивної позиції Росії Мінські домовленості виконати неможливо, маємо бути наполегливими, щоб Росія поважала міжнародне право», - заявив В.Гройсман. Голова Верховної Ради закликав до координації дій у міжнародних парламентських інституціях, зокрема, щодо врегулювання конфлікту на Сході України.
Пані Спікер, своєю чергою, високо оцінила зусилля, що їх докладає Україна до виконання Мінських угод.
Сторони обмінялися думками щодо перебігу внутрішніх реформ в Україні та євроінтеграційних прагнень нашої держави, висловилися за активізацію і розширення міжпарламентської складової двосторонніх взаємин.

В.Гройсман також зазначив, що в Україні очікують на візит пані Спікера у лютому наступного року для участі у зустрічі керівників парламентів країн Балтії і північноєвропейських країн, яка запланована у Києві.
Пані М.Лохела в інтерв’ю журналістам по завершенню зустрічі висловила підтримку «Україні, її народу, Мінському процесу». «Ми хочемо також підтримати Україну на шляху її реформ», - сказала вона, висловивши сподівання на якнайшвидше встановлення миру в Україні.
Пані Спікер також наголосила на зацікавленості фінських парламентаріїв, які представляють усі фракції Парламенту, у розвитку співпраці з Україною.
Голова Верховної Ради висловив вдячність Фінляндії і особисто пані Спікеру за послідовну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, а також позиції нашої держави на міжнародній арені, і за підтримку внутрішніх реформ.
На його переконання, важливим кроком до поглиблення взаємовигідної співпраці стане створення у Парламенті Фінляндії Групи дружби з Верховною Радою ближчим часом. В.Гройсман також зазначив, що для України є корисним досвід Фінляндії у здійсненні реформ.

Відповідаючи на запитання журналістів, В.Гройсман підкреслив, що Фінляндія «дуже об’єктивно дивиться на події на Сході України та демонструє повну підтримку, повагу до суверенітету і територіальної цілісності України». Він також наголосив на високому рівні взаємодії на рівні парламентських делегацій України і Фінляндії у міжнародних парламентських організаціях.
Своєю чергою, пані Спікер зазначила, що Фінляндія «намагається зробити все можливе, аби зробити посильний внесок» у розв’язання конфлікту на Сході України.
Відповідаючи на запитання журналістів, Голова Верховної Ради заявив, що події на Сході України мають залишатися у фокусі уваги міжнародної спільноти. «Події в Україні не можуть відійти на другий план», - зазначив він, заявивши, що Росія продовжує «повністю нехтувати міжнародними нормами, посягати на територіальну цілісність суверенної держави, здійснювати військову агресію щодо України».
На думку В.Гройсмана, терористичні акти, які сталися останнім часом у Франції, аналогічні терактам у Волновасі і Маріуполі, оскільки відбуваються «прояви тероризму, вбивство людей, і це потребує реакції з боку світового співтовариства».

Сьогодні також відбулася зустріч Голови Верховної Ради України з Президентом Фінляндської Республіки Саулі Нііністьо.
В інтерв’ю журналістам В.Гройсман підкреслив, що ця зустріч була надзвичайно змістовною, було обговорено події на Сході України, зокрема, у контексті імплементації Мінських угод. «Позиція Президента Фінляндії послідовна і принципова, він повністю підтримує територіальну цілісність і суверенітет України», - заявив він.

***
Адреси FTP, за якими ви зможете отримати відео зустрічі Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана зі Спікером Едускунти (парламенту) Фінляндії Марією Лохелою: 
ftp://217.20.163.135
log: visitor
pass: visitor
18_11_15_HROYSMAN_SPIKER_FIN
та їх спільного підходу до преси:
ftp://217.20.163.135
log: visitor
pass: visitor
18_11_15_HROYSMAN_LOHELA_BRIF
18_11_15_HROYSMAN_ROS_AGRES
18_11_15_HROYSMAN_PREZ
18_11_15_HROYSMAN_BEZVIZ
 
 
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА