Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман запропонує депутатам

 

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман запропонує депутатам ухвалити рішення щодо спрощення процедури позбавлення парламентаріїв недоторканності

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман запропонує депутатам ухвалити рішення щодо спрощення процедури позбавлення парламентаріїв недоторканності.

Виступаючи під час засідання Національної ради реформ під головуванням Президента України у п’ятницю, В.Гройсман повідомив, що законопроект щодо внесення змін до Конституції України у частині обмеження депутатської недоторканності перебуває на розгляді у профільному Комітеті з питань правової політики та правосуддя.
Разом з тим, Голова Верховної Ради вважає за потрібне спростити процедуру позбавлення недоторканності, «оскільки процедура, яка передбачена законом, настільки важка, що може займати тижні». «Наприклад, якщо є реальні докази злочину, треба це вирішувати негайно, брати народного депутата під контроль, аби він нікуди не зник, і таким чином дуже швидко усі почнуть зрозуміти, що відповідальність дуже близько», - наголосив він.

«Тому я запропоную депутатам варіант рішення, при якому процедура зняття буде дуже швидкою: є подання, ми маємо швидко розглянути, прийняти рішення, взяти народного депутата під контроль, і далі має проявити свою ефективність правоохоронна система, - наголосив він. - Але тут потрібна і відповідальність сторони обвинувачення, щоб цей механізм не перетворився на переслідування».
Раніше, сказав він, за депутатським імунітетом, недоторканністю «могли сховатися за будь-який злочин». Вчорашнє голосування за надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України Ігоря Мосійчука, наголосив В.Гройсман, дозволило «зробити перший крок у боротьбі з корупцією всередині Парламенту».
Разом з тим, заявив В.Гройсман, «якщо ми не будемо демонструвати підхід щодо реальної боротьби з корупцією незалежно від партійної належності, статусу й іншого, вчорашній крок не принесе необхідної користі». «Якщо ми говоримо, що ми боремося з корупцією, то, напевно, немає такої людини, яку б корупція просто не «дістала», оскільки вона заважає жити і вбиває нашу державу», - заявив він.

Голова Верховної Ради наголосив, що для боротьби з корупцією Парламент ухвалив «серйозну законодавчу базу», що, за його словами, теж є свідченням того, що більшість парламентаріїв сповідують державницьку позицію і готові приймати відповідні рішення.
Голова Верховної Ради також наголосив на важливості виключення корупційних загроз. «Ловити корупціонерів - це добре, але потрібно знищувати підвалини корупції», - сказав він. У цьому контексті В.Гройсман поінформував про створення у Парламенті робочої групи під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, яка координує роботу профільних комітетів у частині розширення антикорупційної законодавчої бази. На думку керівника Парламенту, необхідно, зокрема, скасувати або обмежити на законодавчому рівні такого запобіжного заходу, як застава, у разі скоєння корупційних злочинів.

Адреса FTP, за якою ви зможете отримати відео виступу Голови Верховної Ради України:
ftp://217.20.163.135
log: visitor
pass: visitor
18_09_15_Hroisman_rada_reform