"Ініціатива керівників району, помножена на бажання громад

Ініціатива керівників районів, помножена на бажання громад, дозволить створити дійсно комфортні умови для залучення дітей до занять спортом

Таку думку висловив заступник голови облдержадміністрації Валентин Поліщук під час робочої поїздки до Немирівського району, в якій його супроводжували голова Немирівської РДА Петро Михайленко та начальник управління фізичної культури і спорту ОДА Сергій Дідик.
«Враховуючи позицію Глави держави і ті завдання, які він ставить у питаннях розвитку в регіонах фізичної культури і спорту,- зауважив Валентин Поліщук,- обласна влада, спільно з керівництвом районів ставить за мету забезпечення комфортних умов для занять спортом дітей і молоді».
Заступник голови ОДА підкреслив, що в Немирівському районі, завдяки активній позиції керівника, підтримці громади та залученню чималих спонсорських коштів діє розгалужена та добре оснащена мережа дитячо-юнацьких спортивних закладів. До послуг мешканців району 123 спортивних споруди, в тому числі 2 майданчики зі штучним покриттям, 11приміщень для фізкультурних занять, 29 спортивних залів та інші спортивні споруди.
Валентин Поліщук відзначив гарний технічний стан стадіону в м. Немирові, спортивного комплексу ДЮСШ, майданчика зі штучним покриттям, на яких проводяться змагання не тільки районного, а й обласного рівня. Так спортивний комплекс дитячо-юнацької спортивної школи відповідає сучасним вимогам організації та проведення навчально-спортивної роботи. В ньому обладнані душові кімнати, переодягальні. До занять спортом в Немирівській ДЮСШ залучено 360 осіб (5% від чисельності дітей і молоді в районі віком 6-18 років). Найбільш популярними серед дітей та молоді є гандбол (займаються 148 спортсменів), легка атлетика (62 осіб), бокс (48 учнів).
На запрошення очільника району Валентин Поліщук відвідав майданчик із штучним покриттям Немирівського коледжу будівництва та архітектури, а також спортивний зал, який орендує ДЮСШ у Немирівського РВ УМВС. Силами спонсорів, спільно з районною державною адміністрацією в приміщенні наразі проводять сучасний ремонт.
Згідно статистичної звітності до занять всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи в Немирівському районі залучено 5118 особи, або 9,9% від загальної чисельності населення району (середній обласний показник – 11,36%, всеукраїнський -10,86%). Отже, є ще над чим працювати.
В минулому році в районі проведено 16районних змагань, в яких взяли участь 2120 учасників. До участі в сільських спортивних іграх залучено 6сільських рад ( всього - 730учасників).
Для довідки:
Немирівська дитячо – юнацька спортивна школа заснована в 1976 році. Директор - Яхно Олександр Володимирович.
На сьогоднішній день в Немирівській ДЮСШ функціонує 4 відділення: гандбол, бокс, легка атлетика та пауерліфтинг, на яких працюють 7 штатних тренерів - викладачів та 8 тренерів - викладачів за сумісництвом, з них мають вищу освіту – 12 тренерів, вищу кваліфікаційну категорію – 2 тренери, другу кваліфікаційну категорію – 3 тренера.
В школі тренуються 350 учнів-спортсменів. Навчально-тренувальні заняття проводяться не лише в м. Немирові, але в селах району смт. Ситківці, смт.Брацлав, с. Ковалівка, с. Криківці, с. Мухівці, с. Кірово.
У розпорядженні школи є стадіон з стандартним футбольним полем, легкоатлетичними доріжками і секторами та пластиковими сидіннями, тренажерний майданчик, ігровий зал 36х18 м., гімнастичний та боксерський зали.
Вихованці школи неодноразово брали участь у Всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Кращим спортсменом школи останніх років є Іван Чупринко – неодноразовий чемпіон України, 3-разовий чемпіон Європи, 3-разовий срібний призер чемпіонату світу, рекордсмен світу з пауерліфтингу ( жим лежачи) Іван Чупринко. У серпні поточного року спортсмена занесено на обласну Дошку Пошани. Володарем Кубку України з пауерліфтингу є ще один вихованець школи - Василь Мица. Учні спортивної школи постійно приймають участь в усіх обласних заходах, де досягають певних успіхів. Чемпіонами області з естафетного бігу 4х100 м. у 2013 році стали Михайло Ус та Віктор Поварчук.
З 2000 року школою підготовлено 3 майстра спорту України міжнародного класу, 6 майстрів спорту України та 35 кандидатів в майстри спорту України, 48 – І розрядників та 350 спортсменів масових розрядів.
На утримання школи у 2012 році з районного бюджету школі було виділено 421,9 тисячі гривень, з яких заробітна плата становить 408,3 тис. грн. (96,8%), навчально-спортивна робота – 10,4 тис. грн. (2,5%), придбання спортивного інвентаря – 1,5 тис. грн. (0,4%).