Ініціативи уряду зупинять державний рекет контролерів
20.12.17

Контролюючі органи перетворяться з каральної машини на консультантів бізнесу, які допомагають запобігти нанесенню шкоди життю та здоров’ю громадян або довкіллю.

18 грудня на засіданні Кабміну було ухвалено низку революційних рішень, які ліквідують рекет контролерів і суттєво зменшать адміністративний тиск на бізнес. Нинішній пакет рішень – продовження ініціатив Уряду щодо пожвавлення ділової активності та розвитку підприємництва. Перше  системне рішення – «Стоп маски-шоу», розроблений КМУ і підтриманий парламентом законопроект, який  зупинить вал незаконних обшуків бізнесу силовиками. Наступне – реформування системи контролю. Створення комфортних умов для ведення бізнесу в Україні сприятиме пришвидшенню економічного зростання, збільшенню інвестицій та створенню нових робочих місць. 

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман:

Десятиріччями в країні триває безпрограшна лотерея для чиновників, які здійснюють нагляд від імені держави. На будь-яке підприємство можуть прийти контролери, як за часів СРСР, можуть знайти привід, щоб заблокувати роботу, або виписати штраф, а потім вимагати хабара. Це є неприпустимим і має бути знищено. Нам потрібно змінювати систему державного контролю, нагляду, регуляції, створити нормальні умови ведення бізнесу в країні.

Мене штрафи не цікавлять! Мене цікавить безпека громадян та нормальний діловий клімат. Ми будемо чітко визначати ризики – де є проблеми, яким чином їх виявляти та вирішувати. Всі контролюючі органи мають до 1 квітня 2018 року визначити основні галузеві ризики, яких потрібно уникати підприємцям, а також окреслити чек-лісти – правила проведення перевірок та моніторингу результатів цих перевірок. Цього терміну цілком достатньо для реформування  контролюючого органу. Голови тих контролюючих органів, які не впораються із цим завданням, мають покласти на стіл заяви на звільнення.

Стоп корупція контролерів

Уряд поставив на меті створення в Україні комфортних умов ведення бізнесу.  Для цього Кабінет міністрів розробив і вже втілює в життя покроковий план реформування взаємовідносин держави і суб’єктів підприємницької діяльності.

Система проведення перевірок має бути змінена, тому що:

- Чинна система неефективна – контролери штрафують, а не ліквідують порушення.

- Контролери визначають, що перевіряти, на свій розсуд. Не враховуються реальні загрози для довкілля і людей.

- Немає чіткої відповіді на питання: «Що конкретно має перевірятись?», «Як часто мають перевірятися підприємства?», що породжує корупцію.

Ініціатива КМУ – зробити з контролюючих органів не каральну машину, а консультантів бізнесу, які допомагають запобігти нанесенню шкоди життю та здоров’ю громадян або довкіллю. Для цього:

Будуть чітко визначені предмет і частота перевірок


Буде сформовано індивідуальний перелік вимог для кожного виду бізнесу –  так званий чек-ліст. Це означає, що замість тисячі сторінок профільних законодавчих актів підприємцю потрібно буде вивчити всього один документ, в якому зібрані конкретні вимоги до ведення конкретного виду бізнесу. За таким чек-листом підприємець зможе сам себе перевірити – чи правильно організований його бізнес. Крім того, він буде чітко знати, що саме перевірятиме і контролер:  ревізор не зможе перевірити більше (чи менше), ніж міститься в чек-листі. Чек-ліст буде генеруватись автоматично на підставі даних про виявлені ризики, що має остаточно ліквідувати корупцію серед контролерів. Контролюючі органи мають затвердити прозорі правила встановлення ризиковості підконтрольних видів підприємницької діяльності. Частота проведення перевірок залежатиме від ступеню ризиковості бізнесу.





Офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації 
www.vin.gov.ua

123