Про роботу територіального центру за I півріччя 2020 р
15.07.20

Станом на  01.07.2020 р. працює 40 соціальних робітників, з яких безпосередньо обслуговують одиноких непрацездатних громадян на дому – 39 чол.

            Чисельність виявлених  осіб, які потребують обслуговування 688 громадян, фактично обслужено з початку року 626 громадян. Обслуговуванням охоплено 90% громадян, які отримали соціальні послуги у територіальному центрі.

            При  територіальному  центрі є 4 структурних підрозділи:

        -  Відділення  соціальної  допомоги  вдома (чисельність виявлених осіб 484 громадяни, фактично обслужено  477). 

         Відділення соціальної допомоги вдома на період карантину  працює згідно із затвердженим новим графіком відвідування з метою зменшення контакту соціальних робітників з потенційно вразливою категорією осіб. Соціальні робітники надають підопічним повний спектр соціальних послуг. Всі вони забезпечені захисними масками та рукавицями. Навіть в складних умовах карантину соціальні робітники продовжують працювати, відвідують одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які перебувають вдома, забезпечують їх продуктами харчування, медикаментами, готують їжу, прибирають, допомагають оплачувати рахунки. Робітники щодня надають таку необхідну, своєчасну і ефективну допомогу усім, хто опинився у складній життєвій ситуації, своїм теплом зігрівають душі та підставляють своє плече тим, хто цього потребує, особливо зараз у такі скрутні часи.

          Станом на 01.07.2020року  39 соціальних робітників обслуговують 438 громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. Навантаження   на 1  соціального робітника становить 11,2 громадяни. З початку цього року  згідно поданих заяв, соціальним робітником  та робітником з комплексного обслуговування та ремонту будинків порізано  257 та порубано 233 складометри дров, 42 підопічним. Протягом I півріччя 2020року  з відділення вибуло 40 громадян. З початку року взято на обслуговування 29 громадян.

         - Відділення стаціонарного догляду (чисельність виявлених осіб  15 громадян,  фактично обслужено 15).

        Відділення  стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання  розраховане на 20 ліжко-місць. Станом на 01.07.2020 року у відділенні проживає 11 осіб.  З початку  року вибуло 4 громадяни.  Відділення стаціонарного догляду працює в закритому режимі, не допускаючи на свою територію сторонніх осіб. Відділення забезпечене миючими та дезінфікуючими засобами, а обслуговуючий персонал захисними масками, резиновими рукавичками та антисептиком для рук. Тричі на день здійснюється вологе прибирання приміщень з застосуванням дезінфікуючих засобів, проводиться провітрювання приміщень. Проводиться щоденний температурний скринінг працівників відділення та підопічних. У відділенні створено запас продуктів харчування. Підопічні забезпечені повноцінними харчуванням, медичним обслуговуванням, медичними масками та антисептиками для рук.

     Станом на 01.07.2020 року середньомісячна вартість  утримання однієї особи на  місяць  становить 7690,39грн.,  вартість утримання  однієї особи на 1 день становить 253,53грн., вартість харчування  однієї особи на 1 день становить 56,63грн.

        -  Відділення  організації надання адресної натуральної та грошової допомоги (чисельність виявлених осіб становить 546 громадян, фактично обслужено 448).      

    Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги обслуговує громадян незалежно від їх сімейного стану – це пенсіонери, особи з інвалідністю, ветерани війни та праці, одинокі непрацездатні громадяни та інші малозабезпечені категорії.

       З  метою забезпечення  соціального захисту найбільш вразливих верств населення у період  карантину у зв’язку з коронавірусною інфекцією  COVID-19   у квітні місяці цього року із-за підтримки Мінсоцполітики  та  мережі продуктових магазинів «АТБ» благодійно виділено 443 продуктові набори для підтримки людей похилого віку. Працівниками територіального центру кожному підопічному було вручено продуктовий набір особисто.

      Також до Великодня   директором ТОВ АФ «Україна - О» Федчишеним М.О  для 34 жителів с.Каташин та Жабокричка, яких обслуговують соціальні робітники,  виділено паски в кількості 68 штук (по 2шт.кожному).

    У травні місяці 2020 року  територіальний центр отримав від Ямпільського районного благодійного фонду «Юлія»: продукти харчування, ліжка б/у та матраци. Продукти харчування було роздано 52 громадянам похилого віку, а ліжка і матраци передано  у відділення стаціонарного догляду.  За підтримки сільськогосподарських підприємств та приватних підприємців району до Дня Перемоги була надана матеріально-грошова допомога та допомога продуктами харчування 25 жителям нашого району.

Всього впродовж 2020 року надано допомоги  448 громадянам на загальну суму – 83,3 тис.грн,   із них:

 - матеріально-грошової допомоги  8 громадянам  на суму 2,4 тис.грн;

 - продуктових товарів – 447 громадянам на суму 76,9 тис.грн;

 - господарських товарів – 437 громадянам на суму 4,0 тис.грн.

             - Відділення денного перебування (чисельність виявлених осіб 129).

 У даному відділенні на обліку знаходиться  129 осіб.  На базі цього відділення  працівники територіального центру прагнуть зацікавити якомога ширше коло відвідувачів, навчити їх долати труднощі, а головне любити й цінувати себе в будь-якому віці. З клієнтами цього відділення проводилися  майстер-класи по бісероплетінню, в’язанню крючком килимків,  вишивка  хрестиком та інше. У зв’язку з коронавірусною інфекцією  COVID-19   з березня  місяця на період карантину всі заходи у даному відділенні були відмінені.      

            При територіальному центрі створений пункт прокату технічних засобів реабілітації. З початку 2020 року в територіальний центр за технічними засобами реабілітації ніхто не звертався.

           Загальна характеристика матеріально-технічної бази територіального центру  задовільна.

          Основною метою  нашої діяльності це допомогти отримувачам послуг, їх сім’ям та родичам справитися з соціальними, економічними проблемами та труднощами, пов'язаними з оточуючим середовищем, зберегти незалежність і можливість жити в громаді нормальним життям настільки, наскільки це можливо.

    Завідувач відділення соціальної допомоги вдома Ірина Малик             

123