Доручення з розвитку місцевого самоврядування

Іван Мовчан: «Кожен керівник громади повинен усвідомити свою відповідальність за розвиток відповідної території»

Під час щотижневої апаратної наради голова облдержадміністрації Іван Мовчан нагадав про те, що Президент України Віктор Янукович дав доручення з розвитку місцевого самоврядування.
«Звіти про роботу за півріччя, які відбуватимуться найближчим часом у районах, сприятимуть виконанню цього доручення. Це стосується й виконання соціальних ініціатив Глави держави, – наголосив Іван Мовчан. – Як мобілізовувати громаду в кожному селі для розвитку територій, можна побачити на прикладі Калинівського району, досвід якого вивчали всі голови райдержадміністрацій. За останній рік у цьому районі зроблено дуже багато, причому в усіх галузях. Але є протилежні приклади. Минулої суботи я був у кількох селах. В одному з них мені розповідали про те, що в селі не впорядковане кладовище. Виникає запитання: чому жодного разу за півроку сільський голова не зібрав людей і не запропонував усім попрацювати по кілька годин для того, щоб навести на цвинтарі лад? Хто для них має це робити? Голова обласної адміністрації чи Президент? Цю роботу має організовувати сільський голова. Кожен керівник громади повинен усвідомити свою відповідальність за розвиток відповідної території».