"Калиновий спів" єднає
24.05.16

Вже чверть століття Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва "Калиновий спів" об’єднує не лише хорові аматорські колективи Кіровоградщини, а й всієї України, в різні роки учать у фестивалі брали колективи, як із Заходу, так і зі Сходу України.

Широка географія учасників фестивалю і цьогоріч, зокрема взяли участь ще й Вінницька, Тернопільська, Черкаська, Дніпровська і навіть Луганська та Донецька області.

Нашу область представив хоровий колектив СТОВ АФ «Ольгопіль» (керівник хору – Валентина Дорош).

Традиційній ранковій фестивальній ході творчих делегацій передувало вшанування видатного Кобзаря – учасники фестивалю поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку з нагоди відзначення 155-ї річниці перепоховання українського поета на Чернечій горі поблизу Канева.

А от подальша хронологія подій вже не відступала від традицій фестивалю. Насамперед – це уквітчання кущів калини, посаджених перед обласною філармонією з нагоди 10-ї та 15-ї річниць фестивалю. Для постійних учасників і шанувальників "Калинового співу" саме з цього дійства і розпочинається фестиваль. Разом із засновницею "Калинового співу" Валентиною Пращур різнобарвними стрічками кущі калини прикрашав і голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко.

Іще одна візитівка фестивалю - виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва "Калиновий розмай". Також тут представлена і виставка короваїв від творчих делегацій з Кіровоградщини та інших регіонів нашої держави. Комусь – пригадати, а комусь і познайомитись із найяскравішими сторінками фестивального дійства "Калинового співу" минулих років допомагала фотовиставка "Калиновий дивосвіт". Всі ці творчі локації розгорнулись у фойє обласної філармонії.

Коли врешті учасники та гості фестивалю зібралися у глядацькій залі філармонії – настав час для офіційного відкриття "Калинового співу".

Першою зі словами привітання до присутніх звернулася Валентина Пращур. Вона нагадала як зароджувався фестиваль у перший рік незалежності нашої держави, натхненний Народним Рухом України. Говорила вона і про подальшу історію конкурсу, про його учасників та гостей, про надавану підтримку від влади та небайдужих людей. "25 калинових років ми гідно тримаємо дуже потужний патріотичний пісенний рух у самому серці нашої держави, у Центрі України", - підкреслила Валентина Пращур.

Не оминула увагою берегиня "Калинового співу" і події на Сході. Вона розповіла, що минулого року усі фестивальні короваї вирушили на Схід до хлопців, які на знак подяки у своїй символічній манері долучились до оздоблення одного із рушників, написавши на ньому слова побажань та заклики до перемоги.

Валентина Пращур висловила переконання, що "Калиновому співу" бути іще не одне десятиліття, цій твердій вірі сприяє участь великої кількості молоді та дітей у фестивалі – росте гідна зміна поколінь.

До привітань долучився і голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко: "Мені приємно, що у цій залі з нагоди "Калинового співу" зібралися й наші друзі із Луганської та Донецької областей. До нас також приїхали гості із Вінницької, Тернопільської, сусідньої Черкаської областей і славного міста Дніпра. Люди, які сьогодні виступатимуть на цій сцені – різних професій, але усіх їх об’єднує багата культура нашої нації. І найперше, це пісня, яка завжди була з українцем і в хвилини радості, і в хвилини смутку. І я гордий тим, що на рідній Кіровоградщині є фестиваль такого рівня, який знають по всій Україні", - підкреслив Сергій Кузьменко. Іще багато вітань і слів подяки лунало під час офіційної частини відкриття фестивалю, зокрема від голови обласної ради Олександра Чорноіваненка, представника Міністерства культури України Оксани Іонової.

Іще одне символічне дійство, яке знаменує відкриття фестивалю - пов’язання рушника до фестивальної емблеми – гілки калини, завершило офіційну частину. Цьогорічний рушник, спеціально вишитий народними майстринями Кіровоградського району.

Продовжила фестиваль концертна програма. Слід сказати, що хоровий колектив Чечельниччини глядачі сприйняли гучними оплесками та оваціями. Адже вже третій рік поспіль за підтримки  депутата обласної ради Павла Каленича  хор агрофірми «Ольгопіль» бере участь у фестивалі і добре знаний кіровоградській публіці. При підведенні підсумків голова облдержадміністрації разом із головою обласної ради вручили регіональні відзнаки "Калинового співу" нашій творчій делегації.