Любителів духової музики зібрали «Сурми Поділля»
07.06.17

6 червня 2017 року в Крижопільському районі пройшло  обласне свято духової музики «Сурми Поділля». Його проведення вже стало традиційним. Цьогоріч свято зібрало ще більше учасників та глядачів.

Відкриття відбулось знову у Городківці, адже фестиваль носить ім’я заслуженого працівника культури України Івана Вікторовича Мазуркевича.

Для довідки: духовий оркестр, створений Іваном Вікторовичем, пройшов нелегку, проте уславлену дорогу служіння рідному народу. Брав участь у міжнародних, республіканських та обласних фестивалях. Держава високо оцінила його сумлінну працю - талановитому майстрові присвоєно звання заслуженого працівника культури України, його нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора, десятками інших відзнак, призів та дипломів.

Іван Мазуркевич був однією з найпомітніших постатей у музичних колах всієї України й гідно ніс високе звання музиканта. Він вклав велику любов, працю вчителя, диригента в кожного учасника оркестру, зумів пробудити в кожному бажання  вдосконалювати власну майстерність гри в оркестрі. Він навчав їх людяності, взаємної підтримки.

Перед крижопільчанами виступили оркестри духової музики  господарів свята, зразкового духового оркестру села Слободзея Душка Криулянского району Республіки Молдова та сусідніх районів – Чечельницького, Ямпільського, Гайсинського, Немирівського, Піщанського, Тростянецького, Шаргородського, Калинівського, Тульчинського, Томашпільського, Жмеринського – всього 20 колективів.

Наш район представии духові оркестри: народний аматорський ансамбль духових інструментів "Подоляни" Поповогребельського сільського будинку культури (керівник - Володимир Баланоський) та Веселі музики села Вербка (музичний керівник – Святослав  Мельник). Урочистою ходою вони пройшли центром селища під гучні аплодисменти та вигуки «Браво!», «Молодці!». А ще лунало скрізь – «Слава Україні!» та «Героям слава!».

Усіх присутніх на святі щиро вітали голова районної державної адміністрації Валентин Панчук, голова районної ради Петро Тамбовцев, заслужений артист України, заслужений працівник культури Станіслав Городинський, директора Вінницького обласного центру народної творчості, заслужений працівник України Тетяна Цвігун.

Учасників фестивалю було нагороджено Почесними дипломами Крижопільської районної державної адміністрації та районної ради, Дипломами Вінницького обласного центру народної творчості, пам’ятними сувенірами від народного депутата України Юрія Македона.