Любов Гарник : прцюємо на благо громадян
03.01.19

У Чечельницькому  районі працює один районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), в якому функціонують чотири відділення, а саме: відділення соціальної допомоги вдома, відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, відділення денного перебування,  відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

          Протягом 2018 року структурними підрозділами територіального центру було виявлено 791 особу, яка потребувала соціального обслуговування, обслужено 748. Обслуговуванням охоплено 95% громадян, які отримали соціальні послуги у територіальному центрі.

  1.  Відділення соціальної допомоги вдома.

       На обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома територіального центру перебуває 456 одиноких непрацездатних громадян.

Обслуговування проводять 40 соціальних робітників  відповідно до укладених договорів. Навантаження   на 1  соціального робітника становить 11,4 громадяни. З початку цього року  згідно поданих заяв, соціальним робітником  та робітником з комплексного обслуговування та ремонту будинків порізано  384 та порубано 242 складометри дров, 64 підопічним. Протягом 2018 року з відділення вибуло 68 громадян. З початку року взято на обслуговування 69 громадян .

   2.  Відділення  стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання  розраховане на 20 ліжко-місць .

          Станом на 01.01.2019 року в стаціонарному відділенні проживає 12 осіб.  З початку  року вибуло 6 громадян у зв’язку зі смертю.

У стаціонарному відділенні громадяни одержують  необхідні їм соціальні послуги та відповідно до встановлених норм забезпечуються: житлом , постільною білизною , м»яким та твердим інвентарем, столовим посудом, раціональним чотирьохразовим харчуванням, у тому числі з урахуванням віку і стану здоров»я , у межах натуральних норм харчування, цілодобовим  медичним обслуговуванням, комунально-побутовим обслуговуванням.

        Середньомісячна вартість  утримання однієї особи на  місяць  у 2018 році становить 7060,70грн.,  вартість утримання  однієї особи на 1 день становить 232,13грн., вартість харчування  однієї особи на 1 день становить 42,34грн.

         З повагою до підопічних  під час релігійних свят із дотриманням християнських звичаїв проводяться благодійні акції за участю релігійних конфесій, керівників району, колективів художньої самодіяльності та учнів школи.

    3. Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги  обслуговує громадян незалежно від їх сімейного стану – це пенсіонери, особи з інвалідністю, ветерани війни та праці, одинокі непрацездатні громадяни та інші малозабезпечені категорії.

З початку року територіальним центром спільно із с/г товариствами надано допомоги  550 громадянам на загальну суму – 64508 грн,   із них:

 -матеріально – грошової допомоги  26 громадянам  в сумі 16015грн;

 -продуктових товарів – 528 громадянам в сумі 46807грн;

 - господарських товарів – 155 громадянам в сумі 1685,6грн.

         Допомога була надана до дня Великодня, дня Перемоги, дня людей похилого віку та дня людей з інвалідністю,  тим громадянам, які знаходяться на обліку в територіальному центрі.

      4.Відділення денного перебування . У даному відділенні на обліку знаходиться  126 осіб. На базі цього відділення  працівники територіального центру прагнуть зацікавити якомога ширше коло відвідувачів, навчити їх долати труднощі, а головне любити й цінувати себе в будь – якому віці.

        У 2018 році по всіх селах Чечельницького району були проведені  тематичні вечори – зустрічі   з громадянами похилого віку та особами з інвалідністю, приурочені до державних та релігійних свят.  

Проводилися майстер-класи по бісероплетінню, в’язанню крючком килимків ,  вишивка  хрестиком та інше. Щоразу це дійство нове, але притаманне тільки нашому регіону народними обрядами, автентичним вбранням та чечельницькою гостинністю.

         З 01.11.2018 року по 14.11.2018 року у територіальному центрі  було проведено внутрішній моніторинг та оцінку якості надання соціальних послуг.  Згідно шкали оцінки кількісних та якісних показників надання соціальних послуг  територіальним центром відповідають встановленому рівню – «добре».

         Територіальним центром  згідно плану роботи  проводилися робочі  наради з працівниками територіального центру, проводились  обстеження матеріально – побутових умов проживання ветеранів війни, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян  з метою вивчення їх потреб у наданні соціальних послуг та надання відповідної допомоги.   

         Основною метою  нашої діяльності це допомога отримувачам послуг, їх сім’ям та родичам справитися з соціальними, економічними проблемами та труднощами, пов'язаними з оточуючим середовищем, зберегти незалежність і можливість жити в громаді нормальним життям настільки, наскільки це можливо.

Любов ГАРНИК,

директор територіального центру