Майбутнє лісу - в твоїх руках
30.03.16

Ліс не лише дає життя, а й пише його історію. Треба тільки вміти вслухатись у своєрідну симфонію шуму дерев, і вона багато про що розповість.
Щороку навесні на території України за ініціативи Державного агентства лісових ресурсів України проходить Акція «Майбутнє лісу в твоїх руках».
Цьогоріч акція проводиться з 21 березня (Всесвітній день лісівництва) по 16 квітня.         
Мета акції - поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, ознайомлення та участь шкільної молоді у створенні нових лісів, надання можливості учнівській молоді та представникам громадськості взяти участь у роботах лісовідновлення та лісорозведення, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень, як одного з основних компонентів збереження біорізноманіття та екологічної рівноваги на планеті, та підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі.        
До проведення заходу будуть запрошені представники Чечельницької РДА, Чечельницької райради, шкільні лісництва Червоногреблянської СЗШ І-ІІІ ст. та Бритавської СЗШ І-ІІ ст. Також звертаємось до жителів району, трудових колективів підприємств, установ, навчальних закладів, членів Товариства охорони природи взяти активну участь у весняних лісопосадках. Кожен житель району повинен мати за почесну мету - посадити навесні своє дерево. 
У поточному році підприємство планує створити 60 гектарів лісових культур, в тому числі 15 гектарів захисних лісових насаджень на землях непридатних для сільськогосподарського виробництва.           
Для виконання цих робіт ДТП «Чечельницьке лісове господарство» має достатню кількість якісного садивного матеріалу потрібного асортименту дерев і чагарникових порід - в лісорозсадниках вирощено 310 тис. шт. стандартного садивного матеріалу.  
Одночасно із проведенням Акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», за підтримки Міністерства освіти і науки, Держкомлісгоспу України та Товариством лісівників України буде проведено конкурс на кращий малюнок серед школярів молодших класів та кращий твір серед учнів старших класів. Метою конкурсу є залучення учнівської молоді до відтворення та раціонального використання лісів, просвіти громадськості щодо життєвої необхідності у збереженні біорізноманіття. Переможців конкурсу буде нагороджено цінними подарунками, а їхні роботи прийматимуть участь у конкурсі на всеукраїнському рівні.
Сподіваємось, що з проведенням таких заходів не лише збільшаться площі лісів, але підвищиться екологічна свідомість та обізнаність про ліс і лісову галузь у нашого підростаючого покоління, яка може змінити стиль мислення і поведінку кожної людини. І тому наші задуми щодо залучення саме до практичної природоохоронної роботи підлітків має велике значення як для сьогодення, так і для майбутнього.
123