Майбутнє лісу - в твоїх руках-2017
22.03.17

З настанням весни настає період проведення акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка під егідою Державного агентства лісових ресурсів України проводиться вже 12 років поспіль. Цього року акція пройде в період з 21 березня (Міжнародний день лісів) до 15 квітня (День Довкілля).

        Головна мета Акції це: виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень, ознайомлення та надання можливості учнівській молоді, представникам громадськості взяти участь у створенні лісів, підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі.

        Лісівники організовують та проводять заходи з посадки лісу, озеленення та благоустрою парків, алей, територій навчальних закладів, сіл, міст району. Крім головного заходу Акції – створення лісових насаджень, проводитимуть уроки знань про ліси, пізнавальні екскурсії, зустрічі з учнівською та студентською молоддю та різноманітні конкурси.

        Також лісівники ДП «Чечельницьке лісове господарство»  склали цілий план робіт який планують виконати під час Акції, а саме:

-         Весняна посадка лісу на площі 29,8 га ( для посадки планується використати 140 тис. шт. сіянців основних лісо утворюючих порід вирощених у власних лісорозсадниках;

-         посів у лісових розсадниках на площі 0,5 га;

-         упорядкування територій 4 лісництв після осінньо-зимового періоду;

-         упорядкування 13 рекреаційних пунктів та місць відпочинку;

-         розвішування 1200 шпаківень;

-         упорядкування 30 мурашників;

-         Ліквідація і упорядкування понад 6 стихійних сміттєзвалищ.

         Одночасно із проведенням Акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», за підтримки Міністерства освіти і науки, Держкомлісгоспу України та Товариством лісівників України буде проведено конкурс на кращий малюнок серед школярів молодших класів та кращий твір серед учнів старших класів. Метою конкурсу є залучення учнівської молоді до відтворення та

раціонального використання лісів, просвіти громадськості щодо життєвої необхідності у збереженні біорізноманіття. Переможців конкурсу буде нагороджено цінними подарунками, а їхні роботи прийматимуть участь у конкурсі на всеукраїнському рівні.

      Сподіваємось, що з проведенням таких заходів не лише збільшаться площі лісів, але підвищиться екологічна свідомість та обізнаність про ліс і лісову галузь у нашого підростаючого покоління, яка може змінити стиль мислення і поведінку кожної людини. І тому наші задуми щодо залучення саме до практичної природоохоронної роботи підлітків має велике значення як для сьогодення, так і для майбутнього

123