Ми плануємо покращувати умови для наших жителів, –
12.02.18

про це стверджує сільський голова с. Бритавка Віктор Жовтяк. Про всі досягнення за попередній рік та насущні проблеми жителів села на 2018 рік поділився Віктор Григорович під час зустрічі з головою райдержадміністрації Сергієм Пустовим, заступником голови РДА Ольгою Беседою, головою районної ради Сергієм П’яніщуком та керівниками структурних підрозділів РДА.

Варто зазначити, що за 2017 рік  до загального фонду сільського бюджету  надійшло 859,1тис.грн, або  101,1%   річних  призначень.

Власних  доходів мобілізовано в сумі 578,3 тис.грн, що становить 101,6 %   плану, затвердженого органами місцевого самоврядування. План 2017 року визначено в обсязі  569,3 тис.грн,  додатково понад план одержано  9,0 тис.грн.

План на 2018 рік по власних доходах загального фонду визначено в сумі 685,0 тис.грн, що на 106,7 тис.грн або на 118,5% більше фактичних надходжень минулого року.

Основну частину надходжень загального фонду становить плата за землю, так за 2017 рік надходження по даному податку склали  286,1 тис.грн план на 2018 рік  320,0 тис.грн, темп росту становить 111,8% планових призначень. Єдиного податку за минулий рік одержано в сумі 280,6 тис.грн, план 2018 року 350,0 тис.грн, що становить  124,7 % до фактичних надходжень 2017 року.

До спеціального фонду за 2017 рік власних надходжень надійшло в сумі 14,7 тис.грн.,  план на 2018 рік  12,8 тис.грн.

За 2017 рік проведено видатків на загальну суму 950,5 тис.грн, з них:  на утримання апарату сільської ради касові видатки склали 397,0 тис.грн, на дошкільні заклади освіти проведено видатків на суму 253,6 тис.грн, видатки по закладах культури склали 87,5 тис.грн, на соціальний захист касові видатки склали 21,2 тис.грн. На благоустрій села - 22,3 тис.грн. Оплату за електроенергію по вуличному освітленню проведено в сумі 18,5 тис.грн. На утримання доріг - 79,7 тис.грн.

Надано субвенцію з місцевого бюджету державному на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів в сумі 5,0 тис.грн. Надано іншу субвенцію  в сумі 84,3тис.грн.

По спеціальному фонду видатки склали 4,2 тис.грн, з них: на оплату праці з нарахуваннями працівникам громадських робіт 2,4 тис.грн, на заклади   культури – 1,7 тис.грн.

Затверджений план по видатках на 2018 рік по загальному фонду в сумі 1001,5 тис.грн, в т.ч.

- на сільську раду - 465,0 тис.грн.

- на ДНЗ - 238,0 тис.грн.

- на заклади культури  - 78,5 тис.грн.

- на соціальний захист населення  - 45,0 тис.грн;

- на благоустрій села - 55,0 тис.грн;

- на дорожні роботи – 120,0 тис.грн.

по спеціальному фонду затверджено  видатки в сумі 12,8 тис.грн.

Вільний залишок коштів, що склався на 1.01.2018 року по загальному фонду становить  167,6 тис.грн, по спеціальному - 27,2 тис.грн.

Під час робочої поїздки керівництво району відвідало заклади освіти с. Бритавка. Для забезпечення освітнього процесу та розвитку підростаючого покоління в Бритавці працює школа та дошкільний навчальний заклад. Наразі Бритавська середня школа І-ІІ ступенів нараховує лише 42 учні. Оскільки середня наповнюваність класів є доволі низькою – 4,7 учнів, а за підрахунками у 2018 році до першого класу піде 3 учні, то постало питання про реорганізацію школи. У зв’язку з проведенням освітньої реформи Бритавська школа в майбутньому має стати філією однієї із опорних шкіл району та, ймовірно, реорганізується на початкову школу. У 2017 році для діяльності школи було виділено з місцевого бюджету 36,6 тис. грн. На ці кошти навчальним закладом придбано енергозберігаючі вікна та забезпечено харчуванням учнів початкової школи. На 2018 рік заплановано провести подальший ремонт школи – заміна дверей та встановлення вікон, обладнання внутрішнього туалету для учнів, а також планується закупити обладнання для учнів 1-го класу. І для цього необхідно близько 90 тис. грн.

Дошкільний навчальний заклад с. Бритавка на сьогодні працює посезонно. Наразі, з 1 січня по 1 квітня, садочок не працює. Причина в тому, як зазначив сільський голова, що на утримання дошкільного закладу в зимовий період необхідно чимало коштів. Вихованцями дитячого закладу є 15 дітей, а для забезпечення процесу залучено 6 працівників. Проте для маленьких жителів села створюються всі необхідні умови, аби діткам було тепло, затишно, комфортно. Віктор Жовтяк відзначив, що у 2018 році планується покращити умови для дітей. На сьогодні уже розроблено проект обладнання спортивної зали в садочку, для чого потрібні чималі капіталовкладення в сумі близько 200 тис. грн. А також планується встановити дитячий майданчик біля будівлі сільської ради.

В ході робочого візиту керівники району відвідали фельдшерсько-акушерський пункт с. Бритавка. Медичний заклад обслуговує населення чисельністю 562 особи, з них – 67 діти. Для забезпечення населення медичною допомогою задіяно 1,5 штатних одиниці середнього медперсоналу: медична сестра та молодша медична сестра. В минулому році із сільського бюджету було виділено 7 тис. 800 грн. Проте, на 2018 рік, як зазначає голова села, планується дещо збільшити видатки. «Для більш ефективної роботи медзакладу ми плануємо виділити 10 тис. 180 грн. Ці кошти потрібні насамперед для утримання закладу, забезпечення невідкладної допомоги, а також встановлення міжміського зв’язку», – зазначив Віктор Григорович.

Сільський будинок культури, як відмітили керівники району, поступово оновлюється. Щороку бритавчани святкують День села, проводяться урочисті заходи до державних свят. Очільники району  звернули увагу сільського голови на покращення роботи в галузі культури, аби аматори села мали змогу виступати і на районному рівні. У 2018 році на заклади культури планується 78,5 тис. грн видатків.

Окрім того, бюджетом сільської ради на благоустрій та покращення дорожнього покриття у 2018 році заплановано виділити близько 180 тис.грн, аби покращити умови проживання та діяльності жителів села.