Ми повинні відпрацювати чіткі механізми системної роботи по

 

Ми повинні відпрацювати чіткі механізми системної роботи по благоустрою територій та поводженню з твердими побутовими відходами

На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник під час розширеної наради з питань благоустрою населених пунктів та поводження з ТПВ у Вінницькій області, яка відбулась в облдержадміністрації 11 березня.

В нараді взяли участь директори профільних департаментів ОДА, голови районних державних адміністрацій, фахівці з екологічної безпеки ВНТУ, представники муніципальної поліції м. Вінниці.

«Сьогодні маємо обговорити не лише весняне прибирання: на часі розробка системного підходу до постійного утримання територій населених пунктів у належному санітарному стані»,- підкреслив Василь Броварник у вступному слові.

Він також зауважив, що санітарний стан багатьох міст і сіл області є сьогодні вкрай незадовільним. Засмічені узбіччя, тротуари, що використовуються як місця для стихійної торгівлі, лісосмуги із купами сміття – таку сумну картину можна сьогодні побачити у кожному районі.

Тож найважливішим завданням у сфері благоустрою заступник голови ОДА назвав системний підхід до даної проблеми та використання кращого досвіду в організації збору, вивезення та утилізації твердих побутових відходів(такий досвід мають міста Вінниця, Ладижин, Калинівський район, тощо).

З питань порядку денного виступили директор департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Анатолій Вакар, директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Володимир Крисько, фахівці ВНТУ, які займаються розробкою системи інтегрованого управління та поводження із твердими побутовими відходами.

Анатолій Вакар окреслив деякі аспекти утримання житлового фонду, прибирання придорожніх смуг та зелених зон відпочинку, організації робіт щодо збору та вивозу сміття.

За його словами, минулоріч участь у забезпеченні благоустрою на Вінниччині взяли понад 160 тисяч чоловік. У 2014 році на благоустрій територій населених пунктів області використано 128 млн. грн.
Також посадовець зупинився на проблемних питаннях, які мають місце у сфері благоустрою.
Володимир Крисько зосередив увагу присутніх на питаннях зберігання та утилізації в районах області небезпечних відходів, зокрема - непридатних пестицидів. Торкнувся він і проблем Джуринського отрутомогильника (щодо організації охорони цього небезпечного об’єкта у зв’язку із станом підвищеної готовності).

Науковці інституту екологічної безпеки та моніторингу довкілля ВНТУ надали учасникам наради Звіт-аналіз поводження з ТПВ у Вінницькій області, охарактеризували стан полігонів і звалищ твердих побутових відходів та презентували розроблені інститутом рекомендації щодо поводження з ТПВ.
Вони запевнили, що за півтора-два місяці зможуть представити Систему інтегрованого управління та поводження із твердими побутовими відходами, яка ґрунтуватиметься на попередніх аналітичних дослідженнях.
 
Департамент інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю ОДА