Місцеві вибори-2020: як проголосувати не за місцем реєстрації
19.08.20

Місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня 2020 року, - це перші вибори, в яких зможуть взяти участь внутрішньо переміщені особи, трудові мігранти та загалом громадяни, які проживають не за місцем своєї реєстрації. Особи ж, які не мають виборчої адреси через відсутність реєстрації, також зможуть обрати органи місцевого самоврядування.

Для того, аби це зробити, необхідно дотриматися кількох пунктів.

Подати заявку про зміну місця голосування до Державного реєстру виборців можна у кілька способів:

• в електронному вигляді заповнити заяву на сайті Держреєстру (drv.gov.ua);
  • подати особисто в паперовому вигляді (за наявності паспорта або ID-картки);
  • доручити процес подання заявки третій особі (через довіреність).

В разі подачі заявки через віртуальний кабінет виборця на сайті Держреєстру, для ідентифікації особи знадобиться електронний підпис. Це можуть бути:

• виданий державними органами ключ;
  • MobileID;
  • ключ державного банку "ПриватБанк".

Розгляд заяв має тривати не більше 15 діб, тому необхідно потурбуватися про це заздалегідь. Кінцева дата зміни виборчої адреси для участі в цьогорічних місцевих виборах - 10 вересня 2020 року.

Перед тим, як подати заявку на зміну виборчої адреси, необхідно також переконатися у тому, що ви присутні у списках виборців. У разі відсутності ваших даних, Держреєстр відмовить вам у зміні адреси голосування. Також варто пам'ятати, що змінити адресу голосування можна лише раз на рік.

Причини, через які вам можуть відмовити у задоволенні заяви:

• хибні дані;
  • недотримання термінів подачі заяви;
  • внесення змін менш як за рік до подачі нової заяви.

Що відомо

• У липні Верховна рада ухвалила проєкт постанови про утворення та ліквідацію районів в Україні.
  • Раніше міністерство громад і територій оприлюднило проєкти майбутніх районів України усіх областей, крім тимчасово окупованої АР Крим.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що до осені планується завершити реформу децентралізації в Україні, аби місцеві вибори, які пройдуть у жовтні, відбулися вже у всіх новостворених територіальних громадах.
  • 8 серпня ЦВК призначила місцеві вибори в усіх областях на 25 жовтня.
  • 10 серпня ЦВК видала постанову про утворення та формування складу обласних, районних та міських територіальних виборчих комісій. Згодом у додатках до неї було оприлюднено склади комісій.
  • Загалом у цьогорічних виборах на Чечельниччині візьмуть участь більше 16-ти тисяч виборців.