Вечір-реквієм
19.02.16

На виконання розпорядження голови Чечельницької райдержадміністрації  № 34 від 08 лютого 2016 року  " Про відзначення на Чечельниччині у 2016 році Дня Героїв Небесної Сотні" 19 лютого в приміщенні районного Будинку Культури відбувся вечір-реквієм вшанування подвигу учасників Революції гідності. До присутніх звернулися учасник Революції гідності- голова Громадської ради при Чечельницькій райдержадміністрації Івасенко С.Б., священнослужитель с.Бондурівки Української православної церкви отець Володимир, голова районної ради П’яніщук С.В. який сказав :  " Ми зібрались сьогодні в цій залі аби віддати данину шани сотням мужніх українців, які два роки тому вийшли на Майдан незалежності, щоб захистити демократичні цінності, відстояти національні інтереси і європейський вибір нашої держави. Знаковим для сьогоднішнього часу стало те, що це було ініціативою молоді, передусім студентів – покоління, яке народилось і виховувалось в часи незалежної України. Але, в усі часи шлях до свободи був тернистим. Так, в черговий раз українці відчули себе ошуканими, а сотня щирих патріотів, що мирно мітингували, жорстоко, криваво побиті і розігнані. Дії владної верхівки збурили тисячі українських людей таких різних за віком, статтю, національністю, віросповіданням, соціальним статусом, професійною приналежністю і одночасно таких схожих за своїми моральними, людськими якостями в протистоянні брехні, корупції, наруги над волевиявленням людей. Ми з великою вдячністю згадуємо наших земляків, які не роздумуючи виявили активну громадянську позицію і стали безпосередніми учасниками Революції Гідності: Ірину та Миколу Шпильових, Валентина Воліковського, Михайла Кичу, Сергія Івасенка, Володимира Турчака, Василя Лемця, Ілька Лебедя та інших, які  назавжди вписали свої імена в героїчні сторінки історії. Не можу не згадати сьогодні той  факт, що одна із вулиць в селищі справедливо з Леніна перейменована в Героїв Майдану. Думаю історично правильним рішенням громад буде увічнювати пам'ять про таких людей в назвах кращих площ, вулиць,  шкіл, бібліотек району.Два роки тому ми всі, слухаючи жалобний гімн Майдану «Плине кача», який лунав над стотисячним мітингом в Києві і над домовинами полеглих, навіть не могли собі уявити, що пройде небагато часу  і до сотень душ полеглих на Майдані приєднаються  душі тисяч патріотів, які покладуть свої голови в боротьбі за ті ж ідеї, що проголосив народ на Майдані.Так, саме Майдан дав Україні тих захисників, які по завершенню подій в числі перших вступили до лав добровольчих батальйонів, практично грудьми зупинивши наступ добре озброєних кадрових російських військ на Сході нашої держави. Саме Майдан дав поштовх для зародження потужного волонтерського руху, завдяки якому в найкритичніші моменти для відродження українського війська здійснювалась підтримка українських захисників.Вшановуючи Героїв Небесної Сотні, повертаючись в думках до тих буремних днів, не можемо не прийти до висновку, що ці жертви і людська кров були пролиті недаремно. Україну почули в світі, нашими проблемами переймаються і беруть активну участь в їх вирішенні сотні країн.Ідеї, які сформулював Майдан і які направлені на кардинальні зміни в країні, непрості для виконання. Вони вимагають змін у світогляді, в суспільних відносинах, які складались десятками років. В багатьох випадках - це досить болючі теми, які нам до того ж треба вирішувати в умовах агресії сусідньої Росії. Наш сусід не хоче відпускати Україну в Європу, хоче і надалі тримати наш працьовитий народ на своїй орбіті, використовувати Україну як васала, житницю і сировинний свій придаток. В цих умовах, пам’ятаючи жертви, які поніс наш народ, виборюючи право на незалежність, ми маємо як один єднатись, робити все належне, можливе і неможливе для покращення життя громад, поліпшення добробуту людей в цей  надскладний  для держави час. Впевнений, що так і буде, і ми переможемо.

Ми всі віримо, що наш народ гідно пройде послані долею випробування, а Україна  стане однією із провідних країн в світі.

Слава Україні! "