На нараді обговорювали питання організації прийому делегації із Республіки

На нараді обговорювали питання організації прийому делегації із Республіки Молдова
 
20 квітня відбулась робоча нарада  під керівництвом голови райдержадміністрації С. Пустового з питань організації зустрічей з транскордонного співробітництва для обміну досвідом (щодо впровадження проектів з модернізації інфраструктури) між представниками Кішкаренської примерії, Синжерейського району, Республіки Молдова та Чечельницького району Вінницької області України, яка відбудеться 23-25 квітня 2015 року  на території Чечельниччини. В роботі наради взяли участь заступник голови райдержадміністрації О. Беседа, заступник голови районної ради П. Гук, начальник відділу економіки та торгівлі РДА В. Савчук, головний спеціаліст відділу економіки та торгівлі РДА І. Кривіцька, яка відповідальна  за грантову діяльність, селищний голова В. Савинецький, представники НПП «Кармелюкове  Поділля», ДНЗ «Калинка», РБДТ, СЮН.
Головою райдержадміністрації  С.  Пустовим було окреслено  мету робочого візиту членів представницької делегації місцевого самоврядування Республіки Молдова. А саме :
 - ознайомлення з кращими практиками впровадження молдавських проектів українськими місцевими органами самоврядування;
- ідентифікація партнерів (органів місцевого самоврядування з України та Республіки Молдова) по транскордонним проектaм;
- забезпечення підтримки у створенні партнерства (місцевого самоврядування), у тому числі з громадськими організаціями за проектами місцевого розвитку, також в обговоренні та обґрунтуванні складання угоди;
  - консолідація здібностей учасників, створення реального партнерства та проектних ідей.
 Сергієм Михайловичем було зазначено, що даний офіційний візит  є надзвичайно важливим для громад району. Перш за все,   у плані надання допомоги  для покращення їх життєдіяльності,  інфраструктури.  Все це потребує, відповідно, й серйозних коштів для фінансування. І саме ця зустріч  української та молдовської громад  буде сприяти  тому, щоб  в повній мірі обговорити всі проблемні питання та реалізувати проект з надання допомоги в розвиток  потенціалу місцевих органів влади.
В ході наради  були  детально обговорені важливі моменти спільної зустрічі представників органів влади та громадськості району із іноземними гостями . Зокрема, протягом 3 днів в рамках робочого візиту члени делегації Республіки Молдова , окрім Чечельника, відвідають громаду села Ольгопіль, ряд об’єктів,   ознайомляться із їх роботою ( АФ «Ольгопіль» , СЮН. РБДТ, ТОВ«Лісмайстер», офіс НПП «Кармелюкове Поділля», ДНЗ «Калинка»), відбудетьсявзаємнийобмін досвідом. Під час перебування в Чечельнику, члени делегації  приймуть також участь у районних заходах з нагоди річниці  аварії на Чорнобильській АЕС та у роботі малих груп  по розробці ідей проекту, обговорюватимуться виявлення спільних проблем для України та Молдови, тем для транскордонних  проектів, відбудеться підписання угоди про співпрацю.
Для довідки: Мета Програми територіального співробітництва - зміцнення транскордонних контактів між місцевими органами влади, громадами та організаціями громадянського суспільства з метою сприяння вироблення спільних рішень для спільних проблем соціально-економічного розвитку.
Програмою визначено три завдання:
1. Поліпшення умов життя місцевих громад у прикордонних регіонах шляхом проведення спільних проектів на підтримку соціально-економічного розвитку.
2. Рішення загальних проблем екології, зайнятості, охорони здоров'я та інших областей, що представляють загальний інтерес і транскордонне значення.
3. Культура, освіта та спорт.