На Вінниччині сьогодні надають послуги найуразливішим категоріям

На Вінниччині сьогодні надають послуги найуразливішим категоріям населення 492 фахівця із соціальної роботи
14.10.2013 | Джерело: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Про це повідомила журналістам на прес-конференції, що відбулась14 жовтня в департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації заступник директора Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Слободяник.
«Відповідно до завдань Президента України, для повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення та раннього виявлення проблемних сімей і надання їм підтримки,- підкреслила Ольга Слободяник,- з липня 2012 року до структури і штатів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді введено посади фахівців із соціальної роботи. На Вінниччині з 1 березня 2013 року таких фахівців налічується 492».
За її словами цього року на забезпечення потреб фахівців передбачено 17 666,9 тис. грн. з державного бюджету. 91% з цих коштів заплановано використати на виплату заробітної плати. (Середня заробітна плата фахівця в 2013 році становить 1700 грн.)
77% робочих місць для фахівців із соціальної роботи розміщуються в сільських та селищних радах, отже соціальні працівники є активними членами громад, готовими на місцях надати фахову допомогу сім’ям, які її потребують.
Соціальна робота з багатодітними, зачасту це неблагополучні родини, вимагає від фахівців як особистої високої моральності, так і ґрунтовної професійної підготовки. «У вересні 2013 року,- поінформувала учасників прес-конференції Ольга Слободяник,- в області запроваджено нову форму навчання фахівців із соціальної роботи: одноденні щомісячні семінари, які проводяться у м. Вінниця для всіх працівників ЦСССДМ. Вони складаються з 2-х блоків. Перший - це медичний блок. Учасники мають змогу прослухати лекції з питань психології та основ психіатрії та взяти участь у практичному занятті, яке проводять працівники Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. акад. Ющенка.
Наступний блок – соціальний. Протягом навчання соціальні працівники обмінюються досвідом, вивчають інноваційні методи роботи з окремими категоріями клієнтів. Сам це сприяє ранньому виявленню у громадах проблемних сімей та вчасному наданню їм підтримки в багатьох напрямках: влаштування на роботу, отримання різного виду документів, покращення матеріального становища родин, поліпшення житлово-побутових умов».
За словами заступника директора Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, протягом 2013 року фахівці із соціальної роботи надали соціальні послуги 113 942 особам з числа найуразливіших категорій населення (у 2012 році – 70 445, у 2011 році – 17 392).
З метою попередження сімейного неблагополуччя протягом 2013 року фахівцями із соціальної роботи відвідано 62 250 сімей з дітьми (у 2012 році – 45 579, у 2011 році – 1 129).
За результатами відвідувань 3 638 сімей взято на облік центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах (у 2012 році – 4 186, у 2011 році – 809), спричинених інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем, життєвими звичками і способом життя.
Для надання комплексу соціальних послуг щодо вирішення складних життєвих обставин фахівцями із соціальної роботи протягом 2013 року 2 859 сімей охоплено соціальним супроводом.