На Вінниччині створюватимуться навчально-виховні комплекси

З метою збереження мережі загальноосвітніх шкіл на Вінниччині створюються навчально-виховні комплекси «Школа - дошкільний навчальний заклад»
Повідомила заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова в інтерв’ю з приводу готовності навчальних закладів Вінниччини до нового учбового року. За її словами, щоб зберегти мережу загальноосвітніх шкіл в області створюються навчально-виховні комплекси «Школа - дошкільний навчальний заклад».
Як зауважила Любов Спірідонова, особливо ефективними такі дії є в тих населених пунктах, де є потреба у створенні дошкільного закладу, а приміщення відсутнє. В минулому навчальному році функціонувало 88 навчально-виховних комплексів. Після проведення реконструкції, капітального ремонту будівлі школи створяться місця для дошкільників. Так, до кінця поточного року планується відкрити 24 такі комплекси.
Коментуючи питання щодо оптимізації навчальних закладів у селах Вінницької області, заступник голови облдержадміністрації зазначила, що в минулому році у кожній територіальній громаді обговорювались питання якості освітянських послуг, перспективи кожної окремої школи та кожного педагогічного колективу. За підсумками такої роботи заходи оптимізації застосовано до майже 80 закладів.
За оперативною інформацією відділів освіти райдержадміністрацій станом на 20 липня 2013 року, за наслідками проведеної роботи отримано згоду громади щодо оптимізації 29 (63 %) шкіл та реорганізації 37(66%) шкіл.
Наразі отримано згоду на оптимізацію загальноосвітніх навчальних закладах у районах: Іллінецькому, Погребищенському - по 6, Мурованокуриловецькому - 4, Теплицькому - 3, Барському, Чернівецькому, Літинському, Піщанському - по 2, Томашпільському, Шаргородському - по 1.
Окрім того, станом на 20 серпня 2013 року отримано згоди громади на реорганізацію загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. смт. Вороновиці №2 у ЗОШ І-ІІ ст. А також отримано колективне звернення жителів с. Попелюхи Мурованокуриловецького району. На сьогоднішній день, батьки 28 учнів ( у т.ч. батьки 4-х майбутніх першокласників) написали заяви на навчання до ЗОШ І-ІІІ ст. Вищеольчадаїв, 1 - в санаторну школу-інтернат, 1 - у школу смт. Муровані Курилівці.