На Вінниччині усі заклади охорони здоровя готові до роботи

На Вінниччині усі заклади охорони здоров’я готові до роботи в осінньо-зимовий період

До початку опалювального сезону в галузі охорони здоров’я регіону підготовлено 33 котельні, у тому числі: 20 на газу та 13 на твердому паливі.
Крім того, 24 теплові пункти, серед яких 18 на блакитному паливі та 6 на твердому. В той же час, 43 лікувально-профілактичні заклади опалюються централізовано теплопостачальною організацією «Вінницяоблтеплоенерго» – зазначила директор департаменту охорони здоровя та курортів облдержадміністрації Тетяна Бабій.
За її словами, для опалення котелень та теплових пунктів, що опалюються твердим паливом всього по області заготовлено 3703 тон вугілля, що складає 66,4 % від річної потреби. Дровами лікувально-профілактичні заклади забезпечені на 98 % від потреби.
Дотримуючись плану економії палива, який затвердив Уряд, з 20 котелень лікарських закладів, які працюють на газу - 5 дооснащено котлами на альтернативних видах палива, зокрема в Калинівській, Погребищенській, Немирівській, Козятинській та Тростянецькій районних центральних лікарнях. Вирішено ще до оснастити 15 газових котелень, відтак всі газові котельні 100% будуть обладнані котлами, які працюють на альтернативному паливі.
На виконання Заходів з енергозбереження за рахунок цільових коштів на підтримку проведення реформування галузі з обласного бюджету для лікувально профілактичних закладів виділено 8,4 млн.грн., у тому числі передано управлінню капітального будівництва для здійснення реконструкції котелень та влаштування покрівель лікувальним закладам на суму 2,7 млн.грн. Департаментом охорони здоров’я станом на 8.10.14р профінансовано 1,2 млн.грн для оплати проектно-кошторисної документації та авансу підрядним організація для придбання котлів і будівельних матеріалів, що складає 21% від запланованої суми.
В той же час, 52 лікувальних заклади області, які мають реанімаційні, хірургічні блоки, пологові відділення , палати інтенсивної терапії, забезпечені резервним електроживленням струмоприймачів першої категорії. 
В поточному році для підстанцій швидкої медичної допомоги Вінницької області були закуплені 15 автономних джерел електроживлення на суму 81,0 тис.грн. та для Барської рай лікарні, Липовецької лікарні планового лікування, обласної дитячої інфекційної лікарні,обласного Центру профілактики та боротьби зі Снідом на суму 650,0тис.грн.. 
Всього використано 731,0 тис.грн.
На сесії обласної Ради, яка відбулась 10 жовтня поточного року виділили 400,0 тис.грн на придбання дизель – генератора для обласної дитячої лікарні. 

Для довідки: 
На сьогоднішній день мережа закладів охорони здоров’я області складає 122 лікувальних закладів, з них – це 27 районних Центрів первинної медико – комунальною власністю обласної Ради та підпорядковані Департаменту охорони здоров’я та курортів. В складі районних центрів знаходиться 301 амбулаторія загальної практики сімейної медицини та 902 ФАПи.

Департамент інформаційної діяльності

                                    та комунікацій з громадськістю ОДА