На Вінниччині започатковано новий формат вирішення проблем ромської

 

На Вінниччині започатковано новий формат вирішення проблем ромської нацменшини
«Правова обізнаність ромів – запорука їх адаптації в українське суспільство» - під такою назвою в прес-центрі департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбувся круглий стіл. Учасниками зібрання, ініціатором якого виступило управління у справах національностей та релігії ОДА, були спеціалісти обласних управлінь міліції, юстиції та державної міграційної служби, а також представники даної нацменшини. 

«З метою створення належних умов проживання, захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини ми запроваджуємо своєрідні діалоги між фахівцями різних сфер життєдіяльності та безпосередньо ромами. Це – перша зустріч, де розглядатимуться проблеми, що знаходяться в правовому полі. Питання освіти, працевлаштування та соціальної підтримки стануть приводом для наступних зібрань у такому форматі», - зауважила заступник начальника управління у справах національностей та релігій ОДА Алла Ратинська. Вона також додала, що ромська громада немає власної державності, а це призводить до того, що дана національна меншина є найбільш вразливою. На Вінниччині роми мають ті ж самі проблеми, що в інших державах: зокрема, відсутність документів, що засвідчують особу та підтверджують громадянство, свідоцтв про державну реєстрацію, актів цивільного стану, низький освітній рівень, високий рівень безробіття, незадовільний стан здоров’я, низький рівень житлово-побутових умов та інші соціальні проблеми. 

По завершенню засідання «круглого столу» його учасники прийняли рішення запровадити практику систематичних інформаційно-консультативних зустрічей з правових питань представників ромської спільноти з представниками правоохоронних органів області.

В свою чергу голови громадських об’єднань, які брали участь у засіданні, пообіцяли проінформувати членів своїх громад про питання, що піднімалися в ході засідання «круглого столу».

Для довідки: 
Нині на Вінниччині проживає 874 представники ромської національної меншини. До того ж, в області зареєстровано 6 громадських об’єднань ромської спільноти, однак лише 3 з них є активнодіючими організаціями. 
З метою захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини Указом Президента України від 8 квітня 2013 року № 201/2013 схвалена Стратегія захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 р. № 701-р затверджений план заходів щодо реалізації цієї Стратегії.
Відповідний план заходів затверджено розпорядженням голови Вінницької облдержадміністрації від 07 лютого 2014 року № 24 «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року», до розробки якого були залучені громадські об’єднання ромів. Виконання цього плану дозволить змінити соціальне становище ромів – доступ до якісної освіти, медичних послуг, захист власних прав тощо.