Наближається останній день сплати земельного податку
19.08.16

         Плата за землю – це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Платниками плати за землю є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктом оподаткування - земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Згідно Податкового кодексу України земельний податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Таким чином, останній день сплати – 29 серпня поточного року. Проте, хочемо наголосити, що відповідно норм ПКУ, датою сплати податку буде дата надходження коштів на рахунок. Процедура зарахування коштів банками може тривати декілька днів. А тому, просимо сплатити податок завчасно.

Фізичні особи - платники податків повинні сплачувати податки і збори, що встановлені цим Кодексом, через установи банків та поштові відділення. У разі коли зазначені особи проживають у сільській (селищній) місцевості, вони можуть сплачувати податки і збори через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків і зборів, форма якої встановлюється центральним органом державної податкової служби.

            Разом з тим, ГайсинськаОДПІ нагадує, що відповідно до ст. 281 Податкового кодексу України деякі категорії громадян звільнено від сплати земельного податку, а саме: інвалідів І та ІІ групи, фізичних осіб, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонерів (за віком), ветеранів війни та осіб , на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального захисту", фізичних осіб, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи.

            Якщо Ви маєте право на пільгу зі сплати земельного податку, Ви повинні зняти копію з посвідчення про її надання і пред’явити вказані документи в податкову інспекцію або в сільську  раду. Адже пільга по сплаті земельного податку настає з часу пред’ явлення посвідчення, що гарантує пільгу.

            Шановні громадяни! Сподіваємося, що Ви своєчасно та у повному обсязі сплатите податок до бюджету, не наражаючи себе на штрафи та добросовісно виконаєте свій конституційний обов'язок перед державою.