Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні зустрів

 

Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні зустрів 96 річницю польської Незалежності на Вінниччині
                                          
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін 11 листопада, в рамках святкування Дня Незалежності Республіки Польща, відвідав Вінницю і зустрівся з керівництвом області.

В приміщенні обласної державної адміністрації польську делегацію вітали перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, голова обласної Ради Сергій Свитко, в. о. вінницького міського голови Сергій Моргунов та начальники профільних управлінь облдержадміністрації і міськради.

Пана Посла супроводжували Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек і депутат польського Сейму Францішек - Єжи Стефанюк. 

Андрій Гижко від імені голови обласної державної адміністрації Анатолія Олійника та усіх жителів Вінниччини привітав пана Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні із 96 –ю річницею Незалежності Республіки Польща та висловив глибоку подяку за те, що у знаменний для Польщі день польський високопосадовець перебуває із візитом дружби і підтримки саме на Вінниччині. Перший заступник голови облдержадміністрації також повідомив, що у польському Кельце в святкуванні річниці Незалежності Польщі сьогодні бере участь офіційна делегація з Вінницької області.

«Ми – сусідні держави, що мають спільний кордон. Отже, повинні шукати шляхи співпраці і в політичній сфері, і в економіці, і в культурному житті. І ми сьогодні готові до такої співпраці»,- наголосив Андрій Гижко.

В свою чергу, пан Генрик Літвін подякував керівництву області за дружній і щирий прийом, назвавши Вінниччину дуже гарним прикладом того, як можна співпрацювати сусіднім народам і яких позитивних результатів досягати.

«Зараз,коли Україна стала на шлях євроінтеграції, така співпраця є особливо важливою,- підкреслив пан Посол.-Однак, українська незалежність є сьогодні під загрозою і потребує серйозної підтримки не лише Польщі, але й усієї Європи. Ми можемо і будемо впливати на те, щоб ця підтримка була щоразу міцнішою».

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні висловив глибоке переконання, що у збройному конфлікті, який має місце на Сході нашої держави, Україна переможе і захистить своє право вирішувати власну долю. Він також зробив акцент на тому, що без вільної і незалежної України, як вчить історія, незалежність Польщі не може бути міцною і тривалою.

У своєму вітальному слові до польських побратимів голова обласної Ради Сергій Свитко зупинився саме на історичному аспекті відносин двох наших держав:

«На початку 20 –го століття відродилась і польська, і українська державність. На жаль, Україна швидко її втратила, а Польща стала на шлях відродження, особливо після падіння Берлінської стіни 25 років тому. Нині вона – суверенна держава, член Європейського Союзу і Північноатлантичного Союзу, це країна, яка будує партнерські стосунки з сусідами, в тому числі, й з Україною».

Сергій Свитко наголосив, що важливими є не тільки дружні міждержавні стосунки,але й партнерство на рівні адміністративних одиниць, як це є сьогодні між районами Вінниччини та 9 воєводствами Республіки Польща.

Сергій Моргунов відзначив важливість для України в цілому і для Вінниччини зокрема, польського досвіду по децентралізації влади, розбудові громадянського суспільства, проведенні економічних реформ .

«Ми за міцну дружбу на рівні місцевого самоврядування, на рівні міст, шкіл, підприємств. Без кардинальних перетворень Україна не зможе бути повноправним членом європейської сім’ї»,- підсумував він.

На завершення офіційної зустрічі з нагоди Дня Незалежності Республіки Польща, сторони обмінялись пам’ятними подарунками на знак дружби і глибокої поваги.
Департамент інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю ОДА