Нарада з членами асоціації міст України

Голова ОДА І. Мовчан зустрівся з міськими та селищними головами – членами регіонального відділення Асоціації міст України.

«Нам необхідно обговорити питання, які виникають на стику взаємодії органів місцевого самоврядування і державних органів. Ми неодноразово зустрічалися, і я налаштовував голів районних державних адміністрацій на серйозну співпрацю з керівниками міст і селищ, - сказав Іван Мовчан, відкриваючи нараду. – Ця співпраця має бути спрямована на підвищення якості умов життя і розв’язання проблем територіальних громад».

Вінницький міський голова В. Гройсман, який очолює регіональне відділення Асоціації міст України, подякував голові ОДА І. Мовчану за допомогу у розв’язанні проблемної ситуації, яка виникла у діяльності реєстраційної служби в обласному центрі, і повідомив, що більшість міських і селищних голів позитивно відгукуються про співпрацю з керівниками районних державних адміністрацій.

Було окреслено три основні теми для обговорення на нараді: діяльність Державної реєстраційної служби; діяльність Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю; земельні питання.

Для відповідей на запитання, які виникли у міських і селищних голів, на нараду були запрошені профільні заступники голови ОДА і керівники відповідних служб у Вінницькій області.

Міські і селищні голови у своїх виступах озвучили чимало проблемних моментів. Деякі з них можна вирішити тільки на законодавчому рівні, але для появи нових законодавчих актів, за словами Івана Мовчана, «потрібні певні сигнали з місць». Однак в багатьох ситуаціях, на думку голови ОДА, можна і потрібно шукати місцеві резерви для розв’язання проблем. Співпраця органів місцевого самоврядування з органами виконавчої влади дозволяє знайти вихід із багатьох ситуацій.

Як зауважив заступник голови ОДА Роман Аксельрод, у деяких випадках для виправлення ситуації треба створити нормальні умови для роботи відповідних служб.

«Президент України ставить завдання максимально забезпечити надання якісних та доступних публічних послуг, а також побудувати якісно нові відносини між державою та територіальними громадами, узгоджувати їх інтереси. Не чекайте, що проблеми зникнуть самі – шукайте шляхи їх розв’язання. У разі потреби звертайтеся до обласної державної адміністрації. Ми повинні чути один одного і знаходити спільні рішення для того, щоб забезпечити людям якісні умови життя».