Небайдужі вінниччани не залишають в біді побратимів з окупованих областей

Небайдужі вінничани не залишають в біді побратимів з окупованих областей

Про це зазначила начальник Управління з питань державних соціальних гарантій Департаменту соціальної політики облдержадміністрації Наталя Остапенко на прес-конференції, яка відбулася третього вересня в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.
Розпочинаючи прес-конференцію Наталя Остапенко повідомила, що з березня по серпень поточного року до області приїхало 305 сімей – (845 осіб) громадян України з Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Із них 93 сім’ї (350 осіб) приїхали, зареєструвались та після звільнення окупованих міст повернулись у власні домівки.
«На сьогодні в області проживає 495 осіб. Приємно відзначити, що за допомоги небайдужих вінничан та роботи Департаменту соціальної політики ОДА, більшість з них (351 особа) розселені в приватні будинки – в 18 районах та 5 містах області, в тому числі 200 осіб – в місті Вінниця», - наголосила Н. Остапенко.
Вона зазначила, що не лише працівники соціального захисту області допомагали переселенцям влаштуватися та здобути якісні умови проживання на Вінниччині: «Жителі області зі співчуттям віднеслися до долі людей, що були вимушені покинути свої домівки. Вони не лише допомогли знайти тимчасове житло, а й адаптуватися на нашій подільській землі».
На сьогоднішній день в області проживає 2402 громадянина з Донецької та Луганської областей, які офіційно звернулись та зареєструвались в єдиній базі переселених громадян.
Із переселених громадян за отриманням соціальних виплат та пенсій звернулось 1810 осіб, з яких 752 особам проводяться виплати.
Як зазначила Наталя Остапенко, з 1190 переселених дітей організовано навчання у дошкільних навчальних закладах – 124 малятам, 257 студентів навчаються у ВНЗ І-ІV рівнів акредитації та 809 школярам, які тимчасово приїхали та проживають на території Вінницької області (в сім’ях рідних та близьких) організовано шкільний навчальний процес, в тому числі по місцю компактного проживання.
«Одним з першочергових завдань було організувати якісне медичне обслуговування. Так, 590 громадян вже мають змогу, за необхідності, звернутися до медичних працівників», - проінформувала Н. Остапенко учасників прес-конференції.
Варто зазначити, що із 1273 працездатних переселенців до центру зайнятості області звернулось 190 осіб, з них: працевлаштовано – 28, призначено допомогу по безробіттю – 124 громадянина.
До органів міграційної служби області звернулося 279 осіб за наданням різних видів адміністративних послуг, з них 11 особам відновлено документи.
Всього в реєстрі житла для тимчасового проживання переселених осіб зареєстровано 109 об’єктів для 158 громадян. З них 97 об’єктів приватного сектору для 376 осіб.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА