НІ - торгівлі людьми!
31.07.17

З нагоди Всесвітнього дня боротьби із торгівлею людьми, який щороку 30 липня відзначається прогресивною частиною людства, у зв’язку із наданням Україні безвізового режиму, Міністерством соціальної політики України оголошено проведення всеукраїнської інформаційної кампанії, яка реалізується з 24 липня по 6 серпня 2017 року.

Серед інформаційних заходів на її підтримку,  28 липня 2017 року у Вінницькій області відбувся інформаційний автопробіг «Знай, розумій, дій! Торгівлі людьми протидій!». Маршрут автопробігу охопив міста Вінниця – Липовець – Іллінці – Немирів – Вінниця.

Автопробіг проведено Департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації спільно з Вінницькою обласною правозахисною організацією "Джерело надії".

«Під час заходу відбулося об’єднання зусиль громадських та державних організацій, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні та Вінницькій області», - говорить Алла Студілко, голова правління ВОПО «Джерело надії».- Під час проведення вуличних акцій ми намагалися через доступну інформацію підвищити рівень обізнаності громадськості щодо явища торгівлі людьми та правил безпечної подорожі за кордон.Це є надзвичайно актуальним в зв’язку із запровадженням безвізового режиму із країнами Європи. Родзинкою й новацією вуличних акцій стала піша тематична хода, до якої змогли долучитися всі небайдужі громадяни Вінниччини. Запропоновані учасникам гасла легко запам’ятовуються й спонукають замислитися над власною безпекою під час перебування чи працевлаштування в інших країнах. Загалом акцією охоплено близько 5 тисяч наших співгромадян».

Головний спеціаліст відділу сім’ї, гендерної політики та протидії торгівлі людьми управління праці та сімейної політики Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Любов Никодим підкреслила: « Вінницька область  досягла певних успіхів у сфері  координації та співпраці щодо протидії торгівлі людьми. Про ефективність роботи у сфері протидії торгівлі людьми свідчать спільні проекти державних органів та громадського сектору. Збільшення кількості звернень постраждалих осіб засвідчує безперервний ріст довіри до суб’єктів Національного механізму взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми. У Вінницькій області 35 особам встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Із них: 18 чоловіків, 17 – жінок, за видами експлуатації: 22 особи – трудова, 6-жебрацтво, 5 – сексуальна, 1- продаж дитини, 1- вилучення органів».

До участі в акції долучилися службовці  Вінницького обласного центру зайнятості, Вінницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Волонтери Корпусу Миру США в Україні, фахівці та волонтери організацій громадського сектору, передовсім ГО «Поділля Соціум».

Заключний етап  інформаційного автопробігу «Знай, розумій, дій! Торгівлі людьми протидій!» відбувся 28 липня 2017 року о 15-00 годині поблизу оновленої зони відпочинку на перетині               вул. Келецької та просп. Космонавтів. Колона з 6 автомобілів прослідувала Вінницею, завершивши рух поруч із улюбленим місцем відпочинку мешканців «Вишеньки» - «сухим фонтаном». Вулична акція й тематична піша хода «Із безвізом мандрувати – правила безпеки знати!» стали кінцевим акордом автопробігу.

Поважайте себе! Бережіть себе! Захистіть себе!

Скажемо «НІ!» торгівлі людьми разом!

Джерело: Вінницька обласна державна адміністрація