Онлайн семінар з написання грантових проєктів
17.02.20

13 лютого Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування спільно з облдержадміністрацією та іншими експертами  провели нараду-семінар із відповідальними за грантову діяльність в громадах Вінниччини.

У заході взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Здітовецький та заступник голови обласної Ради Ігор Хміль.

На порядку денному – обговорення особливостей проведення та оформлення проєктних заявок для 17обласного Конкурсу проєктів розвитку територіальних громад.

Зустріч відбулася в режимі онлайн, що дало змогу одночасно вийти на зв’язок з усіма районами області та зібрати якомога більше учасників.

Головна мета зустрічі – стимулювання сільських рад та громадських організацій до написання грантових проєктів, адже це можливість залучення додаткових коштів для вирішення проблем громади.

Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Здітовецький повідомив, що 17 обласний Конкурс проєктів розвитку територіальних громад стартував 10 лютого 2020 року. Кінцевий термін подачі заявок на участь у конкурсі – 10 березня 2020 року.

Посадовець звернувся до представників органів місцевого самоврядування та закликав їх бути активними у написанні проєктів і успішно їх реалізовувати.

«На сьогоднішньому семінарі ви ознайомитеся з особливостями цьогорічного конкурсу, дізнаєтеся корисну інформацію щодо написання успішних проєктів та уникнення типових помилок, а також вам стане відомо, які нові пріоритетні напрямки проєктної діяльності будуть запроваджені», – наголосив Сергій Здітовецький.

Він передав слово заступнику голови обласної Ради Ігорю Хмілю, який зауважив, що довіра громад Вінниччини до конкурсу з кожним роком лише зростає, якість та кількість поданих заявок на участь у конкурсі невпинно збільшується.

Своєю чергою, керівник Секретаріату Асоціації Віктор Вікалюк нагадав, що Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування і надалі виконуватиме функції  адміністратора Конкурсу, надаватиме експертну підтримку та консультації.

Експерт-координатор конкурсу Віктор Іщук ознайомив учасників семінару з пріоритетними напрямами обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. Він, зокрема, зазначив, що на конкурс можна подати не більше шести проєктів від кожної з рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, а також не більше двох проєктів від кожної з сільських, селищних, міст районного значення рад, районних рад.

Про терміни та умови подачі проєктів на 17 обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад розповіла головний спеціаліст управління регіонального  розвитку та  взаємодії з місцевими органами влади Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації  Катерина Макаренко, а про типові помилки при написанні проєктів на обласний конкурс – головний спеціаліст Центру комунікації, зовнішніх зв’язків та залучення грантових ресурсів ВОАОМС Вікторія Захарчук.

З успішними прикладами проєктів розвитку учасників заходу ознайомила завідувач Центру комунікації, зовнішніх зв’язків та залучення грантових ресурсів ВОАОМС Ольга Олійник, а з новими пріоритетними напрямами конкурсі – регіональний координатор ПРООН зі сталого розвитку у Вінницькій області Анастасія Ланіна та начальник Відділу енергергетичного менеджменту, Департаменту комунального господарства, енергетики та інфраструктури Вінницької облдержадміністрації Іван Магдич.

Вони стосувалися, передусім, впровадження енерго- та ресурсоощадних технологій на об’єктах комунальної власності та ОСББ, зокрема, проведення енергетичних обстежень будівель комунальної власності з підготовкою відповідного звіту з енергоаудиту та формування енергопаспорту будівлі за умови отриманняпозитивного висновку Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації.

Начальник відділу організації заходів цивільного захисту Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області Борис Вінніченко проінформував про такий важливий напрям як розбудова інфраструктури із забезпеченням функціонування центрів безпеки – пожежно-рятувальних підрозділів, пунктів громадської безпеки.

123