Оновлення містобудівної документації - важливо
05.02.19

Сьогодні на нараду з сільськими головами запрошено директора ТДВ «НВК «СВІТЯЗЬ», ТзОВ «Фірма «Купала» Демешкана Володимира Миколайовича. Голова райдержадміністрації Сергій Пустовий, звертаючись до очільників територіальних громад району наголосив, що містобудівна документація – це саме ті документи, які дадуть змогу не лише здійснювати власне будівництво на відповідній території, а ще й дають можливість бути відкритим для інвесторів.

Найголовнішим стратегічним напрямком в сфері містобудування та архітектури є розроблення нової містобудівної документації, оскільки існуючі генеральні плани втратили свою актуальність для подальшого використання, вирішення питань розвитку та містобудівного освоєння територій населених пунктів.

В зв’язку з відсутністю актуальної топографо-геодезичної основи району, першочерговим завданням в 2018 році стали роботи з розроблення топогеодезичних матеріалів.  

         З 11 самоврядними органами (16 населених пунктів) було заключено договори на аерофотознімання з метою наступного виготовлення топографічних планів  для містобудівних потреб (загальна вартість робіт – 574,783 тис.грн.). Відповідно до цих договорів виконавцем робіт (ТзОВ «Фірма «Купала», в особі директора Демешкана Володимира Миколайовича), уже проведено аерофотознімальні роботи. Зі слів В.М.Демешкана, фірма взяла на себе фінансовий ризик, здійснивши зальоти авіації та провівши аерофотознімання всіх населених пунктів на території району, навіть тих сільських рад, які з тих чи інших причин не виявили бажання в укладенні договорів на актуалізацію топографічних матеріалів, але розуміючи, що в короткостроковій перспективі ще 5 сільських рад (Рогізківська, Білокамінська, Бондурівська, Тартацька, Берізко-Чечельницька) зрозуміють сучасні виклики та приєднаються до розпочатої роботи. До речі, розуміючи сучасний стан бюджетних надходжень до органів місцевого самоврядування, необхідність першочергового фінансування з районного бюджету захищених статей в галузі медицини та освіти, виникнення протягом року нових фінансових запитів в даних сферах, з жодної з сільських рад не вимагалась передоплата, не стоїть і тепер питання в терміновому погашені заборгованості за виконану роботу. Між виконавцем робіт (ТзОВ «Фірма «Купала»)  та замовниками (сільські та селищна ради) є певний запас довіри та сподівання на подальшу співпрацю.

Окрема подяка головам Поповогребельської, Куренівської та Каташинської сільських рад, які винайшли ще в кінці 2018 року необхідні кошти та повністю оплатили аерофотознімальні роботи своїх територій. Крім того, вони одні з найперших виявили бажання укласти договори на розроблення картографічних матеріалів для населених пунктів.

На сьогоднішній нараді Демешкан Володимир Миколайович презентував новий топографічний план села Каташин та села Жабокричка. Сільські голови мали можливість ознайомитись з паперовими та електронними носіями. Без сумніву - працівники Каташинської сільської ради належно оцінять своє придбання, яке стане добрим помічником в їх роботі. А ще новий топографічний план є основою для оновлення містобудівної документації.  Тому, продовжуючи розпочату в минулому році роботу, голова Каташинської сільської ради Савченко Микола Анатолійович буде пропонувати власній громаді розпочати вже в поточному році розроблення нового генерального плану населених пунктів Каташин і Жабокричка.

Що ж, маємо відповідні напрацювання, та відповідні сподівання. Наприкінці наради голови Тартацької та Рогізківської сільських рад мали зустріч з директором ТзОВ «Фірма «Купала» В.М.Демешканом на предмет заключення відповідних договорів. Є сподівання, що ще дві сільські ради в найкоротший час зможуть користуватись оновленими сучасними топографічними матеріалами.

123