Осінньо-польові роботи-першочергове завдання

На цьому наголосив заступник голови ОДА Валентин Поліщук 6 вересня на нараді за участю заступників голів райдержадміністрацій, начальників управлінь агропромислового розвитку, керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації, керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, хлібоприймальних підприємств та цукрових заводів. Учасники наради обговорювали стан справ в агропромисловому комплексі області, визначили коло проблем, на які слід звернути увагу під час проведення комплексу осінньо-польових робіт, намітили шляхи їх вирішення.
Підведено попередні підсумки по збору зернових культур без врахування кукурудзи. Вінниччина намолотила їх понад 2,2 млн. тонн, при середній урожайності 41,6 ц/га, яка на 3 ц/га вища минулорічної. 
Гарні прогнози має область по валових зборах пізніх зернових культур. За прогнозами фахівців у цьому році очікується рекордний валовий збір зернових культур в обсязі біля 5 млн. тонн.
Регіон повністю забезпечує себе продовольчим зерном.
На сьогоднішній день в області продовжується комплекс осінньо-польових робіт.
Круп’яні культури гречку та просо зібрано майже на половині площ.
Окремі райони приступили до збирання сої, соняшнику та кукурудзи на зерно, цукрових буряків. Види на врожай цих культур в поточному році добрі. Валові збори по них очікуються вищі минулорічних. 
Готується грунт під посів озимих культур урожаю 2014 року. 
Озимий ріпак на сьогоднішній день посіяно на 69 % прогнозованих площ.
Учасниками наради було визначено коло першочергових завдань щодо забезпечення продовольчої безпеки регіону. Зокрема: 
- недопущення зменшення площ під посівом озимих зернових (заплановані площі посіву 410 тис. га); 
- формування структури посівних площ під урожай 2014 року, яка відповідатиме оптимально-обгунтованим науковим нормам та вибраним пріоритетам розвитку галузі в області; 
- підготовка тваринницької галузі до зимово-стійлового періоду (у цьому році планується забезпечити не менше 32-35 цнт корм.од); 
- докорінне поліпшення стану розрахунків з орендодавцями за оренду земельних та майнових паїв;
- ціленаправлена системна робота, щодо реалізації інвестиційних проектів в АПК (інвестиційні проекти у тваринництві, зокрема у молочному скотарстві), тощо.
«Виконання вищеназваних завдань,- підсумував Валентин Поліщук,- є запорукою успішного завершення господарського року в агропромисловому комплексі Вінниччини»