Парламентські вибори 2019 :все, що потрібно знати
08.07.19

Вибори до Верховної ради в Україні проходять кожні 5 років в останню неділю жовтня. Чергові парламентські вибори повинні були відбутися 27 жовтня 2019 року.

Однак після обрання на посаду глави держави Володимир Зеленський під час церемонії інавгурації, що відбулася 20 травня оголосив про розпуск Ради VIII скликання і намір провести вибори достроково.

Причинами розпуску парламенту, за заявою Зеленського, стали низька довіра українців до цього органу влади та фактична відсутність коаліції.

Заявивши про розпуск парламенту, 21 травня Зеленський підписав відповідний указ про припинення повноважень парламенту і проведення позачергових виборів у Раду в неділю, 21 липня.

Згідно ст. 77 Конституції України, позачергові вибори до Верховної ради проводяться в період 60 днів з дня опублікування рішення про дострокове припинення її повноважень. А виборча кампанія і реєстрація партій-кандидатів у ЦВК стартує на наступний день з дня публікації указу.

Подача документів у Центральну виборчу комісію завершилася за 30 днів до дня виборів.

Нагадаємо, що до складу Верховної ради України входять 450 депутатів, які обираються за пропорційно-мажоритарною змішаною системою. Половина нардепів проходить в парламент на підставі голосування за виборчими списками кандидатів від політичних партій (пропорційна система). Ще 225 членів Верховної ради обираються в одномандатних округах за мажоритарною системою відносної більшості.

Не пізніше двох тижнів після голосування, ЦВК оголосить офіційні результати парламентських виборів, а перша сесія Верховної ради IX скликання може початися вже 31 серпня 2019.

123