Перерахунок пенсій з 01.05.2017 року
04.05.17

Перерахунку підлягали всі доплати, надбавки, підвищення, які входять до складу пенсійних виплат та визначаються з урахуванням прожиткового мінімуму відповідно до діючого законодавства тільки не працюючим пенсіонерам. А це мінімальні розміри пенсій за віком при повному стажі роботи, доплати за понаднормативний стаж, пенсії інвалідам загального захворювання, пенсійні виплати інвалідам війни, учасникам бойових дій, інвалідам внаслідок Чорнобильської катастрофи, мінімальні пенсії військовослужбовцям та членам їхніх сімей, мінімальні пенсії шахтарям, підвищення ветеранам війни та членам їхніх сімей, жертвам нацистських переслідувань, державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, пенсії за особливі заслуги перед Україною.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2017 року1312.00 грн., провадиться перерахунок:

·    мінімального розміру пенсії непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

·    доплати за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

·    пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною";

·    мінімального розміру пенсії по втраті годувальника;

·    мінімального розміру пенсії по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців;

·    підвищень, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ;

·    мінімальних розмірів пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;

·    надбавки на утриманців відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” (код виплати 224);

·    мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС

·    щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

·    державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців 1,2,3 груп та інших інвалідів війни 1,2,3 груп);

·    щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій;

Відповідно до абзацу другого частини 3 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування працюючим  пенсіонерам розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 не перераховується у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2017 року – 1312.00 грн., перерахунокне провадиться:

• підвищення дітям війни відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни";
  • додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

У Чечельницькому  районі перерахунок здійснено автоматично 6293громадянам, що становить 90відсотківзагальної чисельності пенсіонерів.Збільшився розмір пенсії 5797громадянам, середній розмір підвищення становить 61 грн. 02коп.

Виплата підвищених розмірів пенсій розпочалася з 04 травня поточного року.Законом  України  «Про державний бюджет  України на 2017рік»  передбачено збільшення  з 1 травня 2017року прожиткового мінімуму. Для осіб, що втратили працездатність, прожитковий мінімум підвищився з 1247гривень до 1312  гривень. У зв’язку з чим органи  Пенсійного фонду України з 1 травняпоточного року провели перерахунок пенсій, внаслідок чого зросли розміри виплат, що визначаються з урахуванням прожиткового мінімуму.

·    мінімального розміру пенсії по втраті годувальника;

·    мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС

Виплата підвищених розмірів пенсій розпочалася з 04 травня поточного року.