Перший обласний форум "Ми - Українці"
30.11.16

Перший обласний форум українських патріотичних справ дітей та учнівської молоді «Ми – українці!», який відбувся у Вінниці наприкінці листопада, зібрав учнівську молодь та представників шкільного самоврядування із різних районів Вінницької області. Основною метою та завданнями форуму є обговорення питань національно-патріотичного виховання учнівської молоді Вінниччини, обмін досвідом між учнями, утвердження кращих рис та моральних якостей серед учнів. Організаторами форуму стали Департамент освіти і науки Вінницької облдержадміністрації і Вінницький обласний центр туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій. З вітальним словом до учасників форуму звернулись заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Олена Чорна, депутат обласної Ради Володимир Барцьось, директор обласного центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій Лідія Юхнович, керівник вінницького осередку Цивільного Корпусу “Азов” Олександр Яремчук, директор Благодійного Фонду “Волонтерський тил”Ю провідний спеціаліст Центру культурно-естетичного розвитку та соціальних проектів Донецького національного університету імені Василя Стуса Ніна Бегас та голова Вінницької обласної організації Товариства сприяння оборони України Анатолій Кацай. Від депутатського корпусу учасників зібрання привітав депутат обласної Ради, член постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Володимир Барцьось. Він звернувся до учнівської молоді із закликом бути сміливішими, активнішими та не боятися брати ініціативу в свої руки. Розповів про заходи, що плануються на рівні області у напрямі національно-патріотичного виховання дітей і молоді та відвідав засідання секцій. Після завершення урочистого відкриття форуму його учасники обговорювали та виступали з доповідями в межах секцій на визначені теми: аналіз роботи учнівського самоврядування області як засобу формування соціальної активності, відповідальності, самосвідомості учнів; підсумки діяльності волонтерських об’єднань та волонтерської діяльності учнів; огляд системи виховної роботи музеїв при навчальних закладах області; аналіз особливостей відзначення національних дат у навчальних закладах області, їх вплив на формування ідентичної самобутності школярів. Чечельницький район представляли голова Чечельницької районної організації учнівського самоврядування "Лідер" – Терещук Анастасія та Токарчук О.І. координатор ЧРОУС «Лідер», заступник директора з НВР Чечельницького РБДТ. Патріотичне виховання та інтелектуальна підготовка дітей і молоді в сьогоднішній, переломний для нашої держави час, має бути пріоритетом для влади. Ця праця з часом окупиться сторицею. Держава, яка дбає про власну молодь, матиме згодом свідомих, діяльних і відповідальних громадян, готових захищати і розбудовувати рідну країну. Слава Україні!