Під прапором єдності України

 
 
Сьогодні, 22 серпня сотні вінничан та гостей Вінниці, які вийшли на центральні вулиці міста, щоб засвідчити свій патріотизм і любов до рідної Батьківщини, об’єдналися в урочисту ходу «Під прапором єдності України». Таким чином громадськість Вінниччини відзначала 23-річницю Незалежності України.

Святкову ходу очолював Оркестр Центру військово-музичного мистецтва Повітряних Сил Збройних Сил України. Родзинкою колони став 30-ти метровий жовто-блакитний стяг, який несли почесна варта Повітряних Сил та студенти Вінницького училища культури і мистецтв імені Леонтовича.

Святковою ходою йшли і керівники області, зокрема, голова облдержадміністрації Анатолій Олійник та очільник обласної Ради Сергій Свитко, іноземні делегації, які приїхали разом із вінничанами відзначити 23-річницю Незалежності нашої країни, громадськість Вінниччини.

Крокували цього дня у колоні і військовослужбовці Повітряних Сил Збройних Сил України, які під час бойових завдань в зоні АТО повсякчас демонструють професійність, мужність та самовіддачу. До речі, за час антитерористичної операції більше ста військовослужбовців Повітряних Сил за особисту мужність відзначені державними нагородами та відомчими відзнаками.

Окремий блок в колоні урочистої ходи представляли співробітники управління Міністерства внутрішніх справ України. Варто зазначити, що протягом травня-серпня у зоні АТО службу з охорони громадського порядку несли понад 500 працівників органів внутрішніх справ Вінниччини. Нині на Сході України забезпечують правопорядок більше 200 правоохоронців.

До урочистої ходи приєдналися і працівники управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в області. Рятувальники Вінниччини нині докладають максимум зусиль на Сході, для відновлення життя звільнених міст.

Справжньою окрасою колони став Народний ансамбль танцю «Барвінок» . Це колектив, який за роки існування побував у більш ніж 30-ти країнах світу. Завдяки «Барвінку» багато людей в усьому світі відкрили для себе Україну в цілому і Вінниччину зокрема.

Мистецьку колону, де дівчата несли вишиті герби кожного району області, представляли учасники народних аматорських ансамблів танцю «Намисто» Тульчинського училища культури, «Квіти Поділля» - Вінницького міського Палацу мистецтв «Зоря». Головний рушник «Вишивана доля Вінниччини», який у 2009 році вишили 45 майстринь , несли учасники фольклорного гурту «Мокоша». Взяли участь у ході і учасники зразкового аматорського ансамблю танцю «Вихиляси» з Вінницького району, які несли ляльки-мотанки, що здавна на Поділлі вважаються родинним оберегом. Слідом за ними крокували молоді дівчата в старовинних подільських строях. Завершували мистецьку колону народні аматорські творчі колективи Вінниччини.

В рамках ходи Єднання хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника Василю Стусу вшанували вінничан, що загинули на Майдані та в зоні АТО.
Фінальним акордом урочистої ходи єднання стало підняття 30-метрового жовто-блакитного державного прапора на адміністративну будівлю «Книжка», що на площі Василя Стуса.
 
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА