Підсумки проведення Молодіжного форуму
16.06.16

В національному природному парку «Кармелюкове Поділля» (Вінницька  область) відбувся ювілейний V міжнародний  молодіжний форум «Південне Поділля – перлина України».

Форум  організований  та  проводився  національним  природним  парком  «Кармелюкове  Поділля» в рамках Програми  збереження  та  охорони  навколишнього природного  середовища  в  Чечельницькому  районі  на 2015-2020рр. за  сприяння     громадської  організації «Принцип  рівноваги», спортивного  клубу  «Сапсан», Вінницького  обласного  центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Міжнародної  громадської  організації  «Регіональний  центр  транскордонного  співробітництва  Євро-регіон  «Дністер»  та  підтримки  керівників  місцевих  підприємств, приватних  підприємців  та  небайдужих  громадян.

Метою  проведення  Форуму  було  екологічне  виховання підростаючого  покоління, організація  дозвілля  та пропаганда здорового  способу  життя.

Захід  проводився з 10  по 13 червняв урочищі «Вишенька», в ньому   прийняло  участь 11 команд, всього  було  задіяно  93 учасника, віком від 15 до 18 років. Команди  представляли  Вінницьку  область  та  Молдову.

Свято   молоді  було  насичене  різноманітними  конкурсами, спортивними  та  туристичними   змаганнями, інтелектуальними  іграми,   цікавим  дозвіллям, щирим, дружнім  спілкуванням.  Дискотека  та  вечірнє  вогнище  створювали піднесену атмосферу  свята.

Родзинкою  цього  свята став  великий   торт, висотою  понад  метр  наповнений  морозивом, увінчаний  п’ятьма  піротехнічними свічками.

Під  час  Форуму  було  проведено  круглий стіл  «Розвиток  природно-заповідної  справи»  в  рамках  якого  команди  учасниці  презентували  проекти  створення  природно-заповідних  об’єктів  в  своїх  громадах.  Журі  відібрало  три  кращих  проекти, які в подальшому   мають  перспективу  втілення  в життя. Тим  самим реалізувати  програму дій  Мінприроди  «Місцевим  громадам – заповідна  природа».

Всі  чотири  дні  у  таборі  панувала  тепла, дружня атмосфера, не  дивлячись на те, що погода  не  завжди  цьому  сприяла – дощ та   вітер  періодично  випробував   учасників  на стійкість, та  це  тільки  додавало  вражень. Учасники  тільки  умовно розділялись  на  команди, а  в  цілому  були  однією  дружньою сімʹєю.   Доброзичливість  та  підтримка  були  їх  головною  рисою.

Переможці  конкурсів були  нагороджені призами, а всі  учасники  отримали на  згадку сувенірну  чашку  з  символікою  Форуму  та  спільне  фото.

Національний  природний  парк   «Кармелюкове  Поділля», як  організатор  Форуму   отримав  велику  кількість  подяк від  учасників  та  пропозиції  про  співпрацю, а також  запрошення  на подібний  захід  до  республіки  Молдова.