Податкова соціальна пільга 2020
12.05.20

Що таке податкова соціальна пільга

Податкова соціальна пільга (далі - ПСП) – це право працівника зменшити суму його місячного оподатковуваного доходу у вигляді зарплати, отримуваної від одного роботодавця. Таке право працівника прописане у п. 169.1 ПКУ.

Хто має право на застосування ПСП

Право на застосування ПСП має кожен платник ПДФО, який отримує заробітну плату. Однак скористатися таким правом працівник зможе лише тоді, коли сума нарахованої йому за місяць заробітної плати не перевищить граничного розміру доходу для застосування ПСП.

Що таке граничний розмір доходу для ПСП

Граничний розмір доходу для застосування ПСП в загальному випадку – це показник, що не перевищує розміру місячного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн (пп. 169.4.1 ПКУ).

Граничний розмір доходу для ПСП у 2020 році

У 2020 р. в загальному випадку цей показник становить 2940 грн.

Отже, на застосування ПСП у 2020 році має право кожен працівник, який отримує заробітну плату не більше 2940 грн.

Однак у разі застосування пільг на дітей, передбачених у пп. 169.1.2, пп.пп. "а" і "б" пп. 169.1.3 ПКУ, цей показник збільшується кратно кількості дітей.