Погруддя загиблих Героїв України Констянтина Могилка та Дмитра Майбороди

Погруддя загиблих Героїв України Костянтина Могилка та Дмитра Майбороди відкрили на Алеї Слави у Вінниці

Сьогодні, 20 серпня, Алею Слави, яку рік тому відкрили на території штабу Повітряних Сил Збройних Сил України, поповнили двома погруддями героїв сьогодення – Костянтина Могилка та Дмитра Майбороди.
Два Герої України, два першокласні льотчики загинули, захищаючи державу, під час антитерористичної операції, при цьому продемонстрували приклад героїзму та самопожертви при виконанні бойових завдань. Мужні патріоти країни ціною власних життів, демонструючи незламність духу, врятували життя інших людей. Зауважив під час мітингу з нагоди відкриття погрудь, командувач ВПС ЗСУ, генерал-лейтенант Сергій Дроздов.
«Минулого року було урочисто відкрито Алею Героїв уродженців міста Вінниці, на якій розміщено чотири погруддя вінничан – Героїв Радянського Союзу. Сьогодні вшановуємо не тільки героїв, які народилися на Вінниччині, а усіх українських героїв. На жаль, ця війна забрала багато життів, 32 військовослужбовці Повітряних Сил загинули під час проведення антитерористичної операції, 16 з них – це авіатори, члени екіпажів, які виконували завдання в зоні АТО. Обох наших героїв-льотчиків об’єднала любов до неба та до України. В критичній ситуації вони не покинули літак і виконали своє службове завдання до кінця, віддавши найдорожче, що є у людини – життя. На прикладі самовідданості Констянтина Могилка та Дмитра Майбороди, їхньому патріотизму та мужності ми будемо виховувати молоде покоління. З думкою про загиблих військові будуть виконувати своє завдання та відновлювати мир в Україні» - зазначив Сергій Дроздов.
У відкритті погрудь героям взяли участь рідні та близькі загиблих, командування ВПС ЗСУ, побратими. Аби вшанувати пам'ять героїв до заходу долучилися керівництво області та міста, зокрема, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, очільник обласної Ради Сергій Свитко та в. о. міського голови Сергій Моргунов.
«Почуття патріотизму – це найбільш сильне почуття в душі кожної людини, але дуже важливо, що воно виховується, карбується на історії, розумінні і прикладі героїв. Рік тому ми зіткнулися з тим, що важко було навіть уявити, але наші авіатори одні з перших, хто показав приклад героїзму. Адже, і Костянтин, і Дмитро могли врятуватися, але ціною власного життя вони врятували дуже багато людей. Хотів би подякувати батькам, рідним за їхнє терпіння. Попросити вибачення , що не вдалося вберегти найдорожчих для них людей. Сьогодні відкриття цих бюстів - це великий акт історичної справедливості, ми ними гордимося. За рік буремних подій на Сході ми маємо в якісному плану іншу армію, сильну і це всиляє оптимізм в нашу перемогу» – підкреслив Валерій Коровій.
Слова вдячності і шани загиблим Героям України та їх рідним та близьким висловили Сергій Свитко та Сергій Моргунов.
Для довідки:
6 червня 2014 року при виконанні бойового завдання по веденню повітряної розвідки літак АН-30 під керуванням підполковника Костянтина Могилка був підбитий з території, підконтрольної терористам. Літак не був оснащений озброєнням. Він почав падати на житлові райони міста Слов’янськ. Щоб запобігли жертвам серед мирного населення, Костянтин Могилко спрямував літак в лісову смугу, однак самому врятуватися в катастрофі йому не вдалось. 14 липня 2014 року під час виконання бойового завдання по десантуванню в районі Краснодона Луганської області літак під керуванням підполковника Дмитра Майбороди виконував завдання по доставці продовольства і боєприпасів українським підрозділам, які здійснювали охорону державного кордону. Зі сторони Російської Федерації була випущена керована ракета класу «повітря-повітря». Командир екіпажу Дмитро Майборода доклав максимум зусиль для утримання літака в повітрі та своїми діями забезпечив безпечне покидання літака 6 членами екіпажу, але сам засобами аварійного спасіння скористатися не встиг та трагічно загинув. Разом з ним загинув майор Дмитро Шкарбун, який допоміг Дмитру Майбороді утримати літак у повітрі, щоб змогли евакуюватись інші члени екіпажу. За виняткову мужність, незламність духу у боротьбі за незалежну українську державу та вірність військовій присязі Костянтину Могилко та Дмитру Майбороді посмертно присвоєно звання Героїв України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».​
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА