Покликані захищати дітей

В нашому районі склалася чітка структура захисту прав дітей. Координує роботу служба у справах дітей райдержадміністрації. Сама назва служби говорить за себе. Служба організовує свою роботу виходячи виключно із інтересів дітей.

  Одним із першочергових завдань Служби є попередження та зменшення числа соціального сирітства в районі. Для цього вживаються заходи щодо своєчасного виявлення та постановки на облік сімей, де батьки не створюють належних умов для утримання, виховання та розвитку дітей, та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.  Найпоширенішими причинами, з яких батьки обділяють своїх дітей всім, починаючи з любові та закінчуючи матеріальним утриманням, харчуванням, лікуванням, - це зловживання алкоголем, аморальний та асоціальний спосіб життя. Таке відношення найближчих людей калічить не тільки психічне та фізичне здоров’я малечі, травмує їхдушу, робить неспроможнимиповноцінно реалізувати себе в майбутньому.   Служба веде облік та контролює умови проживання 48дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Приоритетним є влаштування цих дітей до сімейних форм виховання. За останні два роки жодна дитина, яка набула статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, не була направлена до інтернатних закладів. Мережа сімейних форм в районі включає в себе 34сімей опікунів, піклувальників,  7 дітей виховуються в прийомних сімях, 3 дітей влаштовано в дитячі будинки сімейного типу. В районі функціонує 4 прийомні сімї. Ці героїчні люди з надзвичайно великим серцем дають дітям шанс на повноцінне, цікаве та багатогранне дитинство, досвід нормальних сімейних відносин, шанс на щасливе майбутнє.

Служба забезпечує роботу комісії з питань захисту прав дитини, яка контролює дотримання законодавства щодо збереження житлових, майнових прав дітей району, вирішує питання надання статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування; питань визначення участі одного з батьків у вихованні дитини, визначення місця проживання дитини та інше.

 Постійно проводяться профілактичні рейди «Діти вулиці», «Вокзал» «Канікули», « Сімя».Приймається  участь  у судових засіданнях.

Працівники Служби проводять профілактичну роботу по попередженню насильства та жорстокого поводження з дітьми, торгівлі дітьми.

  Досягнення не можливі без співпраці з іншими зацікавленими організаціями та установами, які займаються справами дітей - районний центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді , відділ кримінальної міліції у справах дітей РВ УМВС, відділ освіти, центральна районна лікарня, районний центр зайнятості, управління праці та соціального захисту населення.

Щиро вітаю всіх дітей району, батьків, опікунів, прийомних батьків , а також колективи: служби у справах дітей райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді, відділу освіти та інших установ, які займаються проблемами дітей з міжнародним Днем захисту дітей.